WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

rampy

Tak zas jedna hádanka. Vypadá to divně, a proto budou i možnosti.
Obrázek je:
a) fotografie rekonstrukce startovacích ramp pro V1 na historických základech v Penemünde
b) momentka z pomalu postupujících prací na betonování parkovacích ramp v Olešku
c) poslední foto opuštěných základů spouštěcích ramp v suchých docích v Amsterdamu

do bláta nezapadnete

Summary only available when permalinks are enabled.více

předvánoční pažit

"Kolik to bude mít jamek?" "Ještě nevím, ale počítám, že vosumnáct se mi jich sem nevejde." "Tak aspoň nějakou cvičnou, že jo?" "Jo, tak nějak si to představuju." ... a tak dál v podobném duchu se rozvíjel rozhovor. Stál jsem na nově budované dlažbě před domem a přehlížel majetnicky čerstvý předvánoční pažit, který přitahuje pohledy procházejících sousedů. Nebylo by na tom nic divného, taky proč psát o obyčejné, sotva měsíc staré trávě. Ale on je prosinec! Alespoň podle kalendáře.

konkrétní podoba relativity

Ono je to všecho relatívní, řekne člověk, který s vámi obchoduje z pozice osoby znalé cen na trhu obecně platných. Já s tím bez výhrady souhlasím. Taky se koneckonců živím obchodem, tedy většinou. Platnost těchhle pouček ale začne pokulhávat ve chvíli, kdy se vám začne známý chlubit, že postavil dům, větší, než vy jste si s hypotékou těžce vydřeli, za cenu míň, než třetinovou. Člověk hned začne shánět informace, kde mu co uteklo a kde se nechal napálit. Pátrá v relativně širokém prostoru a zas dojde než k cenám obecně platným na trhu. To přece není možné, říkáte si. Někde dělám chybu. To mě žralo celé léto, kdy jsem postupně oslovil asi pět firem s poptávkou na stavbu plotu, položení dlažby a přeměnu zdevastované polopouště na oku středoevropana lahodící zahradu. Jak pečlivý čtenář může tušit, s tou zahradou už se něco děje. A dneska se začalo dít i s dlažbou. Pan Novák - krevní skupina pana Šebka, mistra obkladačského - nám nabídl položení dlažby za podmínek, které konečně můžeme přijmout. To jest, slovy klasika, ceny nepřipomínají drahotu. A na plotu se asi taky dohodnem. Jednánání příjemné, kvalita znamenitá, jak na trávníku již rostoucím ověřeno. Prostě obchodník obchoduje, dokud mu trh dovolí, dál se uvidí. Ale řemeslník, ten se potřebuje živit celý život. A tady nabývá ta relativita docela konkrétní podobu.

intenzivní péče

přijde s jaremvíce

hádanka

uhodnete?

podzimní převlékání kabátu

nejen příroda se převlékávíce

žijem na křižovatce

a zvláště po ránu je to znát!více

Velký bratr se dívá!

s tím se nedá nic dělatvíce

skokan

čtyřnohývíce

židle tři

musí stačitvíce

koupil jsem si dvě ulice!

a nebyly drahývíce

duhový večer

Už to dneska vypadalo, že deštivý pátek bude předzvěstí zamračeného víkendu. Ale dopadlo to takhle. Bude líp, určitě. Dnešní večer byl duhový