WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

případ zatím druhý

Summary only available when permalinks are enabled.více

zdatná obchodnice

Cestou domů jsem se stavil ve Vraném. Koupím si tu silonový vlasec, abych mohl Haničce konečně pověsit ten adventní věnec na dveře. V drogerii ho budou mít. Už při vstupu mě zaujaly bouchací prskavky. Ty neznám. Ocitly se na seznamu potřebných věcí. Potřebuju silon na pověšení adventního věnce, povídám milé paní drogistce. To já nemám, ale dám vám kousek ze svýho aranžerskýho, zatím se tu podívejte. No tak jo. Paní hledala a já jsem slídil po krámě. Ale silon nikde. Prý ho asi někam zašantročili vnuci. "Čau, čau!", ozvalo se od dveří a vstoupil soused v poněkud upravené náladě. Co bys tak potřeboval? Ptala se paní. Ále, sem chtěl ňáký vozdobičky, děl příchozí. Kdepak, dneska nic, eště bys to rozbil, i tak seš nazdobenej až až, odvětila spravedlivá prodavačka. "A co ste si vybral vy?", obrátila se na mě. Tuhlec je to na pultě a ještě tyhle svíčky, povídám. Ten silon nemám, ale stříbrnej provázek, tan by se nehodil? Ale jo, povídám, to by taky šlo. Paní mi dala ustřihnout kousek provázku ze svýho a já udělal nákup za tři sta, aniž bych vlastně něco potřeboval. Tomu říkám zdatná obchodnice.

v Liberci

Prohlásil jsem se za zdravého. Ta choroba už mi do domu nesmí a basta! Na důkaz vážnosti svého úmyslu jsem si po čtrnácti dnech dal zas svou obvyklou studenou ranní sprchu. Musím přiznat, že se zdála být o něco studenější. Vydržel jsem a zocelen se vydal na další cestu ranní sockou. Tenhle autobus je školní. V 6:45 vyjíždí od nás z konečné. A už v Břežanech (Dolních, podotýkám) je nacvaknutej až po střechu. O zábavu jsem měl postaráno, školáci si sdělovali své víkendové zážitky:
... jsem v mafii, ty vole, už jsem za smetánkou...
... poslední bednu jsem měl, a von, č...ák, přišel a střelil mě do zad...
... jsem jel tim kamionem... "a cos v něm měl?" ... "co asi?! doutníky, ne?!" .... a na tom mostě mě prostřelili pneumatiku, já tam měl 150 a teď vidim dole tu zatáčku...
...vystupujem! dveře! - danke!...
...Jau, někdo mě shodil botu, vole...
... ty vole, dáme si sraz, ty vole v Liberci...

Неприкасаться! Необмывать! Неотносить!

a hlavně: číst!více

zabedněnci

věci, které nám patřívíce

babo raď!

jak z toho venvíce

holení dle CS patentu 91304

zkuste to!více