WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

nejsem in

Čím víc pruhů, tím víc adidas, že. Takhle to vidí hltači značek a nálepek a šuplíků. Máš to vod nike nebo vod under armour? Jsi in?
Ne, já nejsem in. A asi jsem jakživo nebyl. Poslední vopravdovej zájem ve mně vzbudily botasky, který jsem si ale stejně jakživo nekoupil a tím to skončilo. A vlastně neskončilo. Džíny si totiž kupuju jenom u straussů, ale to hlavně proto, že už si je dlouhý desítky let nezkouším. Přijdu, vytáhnu z regálu svoji velikost, u pokladny potvrdím, že si to zkoušet nebudu a že vím. A je. Jo a telefony a počítače mám jenom ty s jabkem a to proto, že nejmíň třicet let počítače a o trochu míň telefony mi slouží tak, že nemusím řešit, co je uvnitř a jak to funguje. Prostě to funguje. Čili mám za to, že nejsem in, jenom jsem línej měnit věci, který fungujou a značky mi nic neříkaj.
Takže když se dozvím, že existuje něco jako montessori škola, kde se neučí, ale hraje a je naprosto nejlepší, protože montessori, pak ani nezpozorním, jenom vím, že každej se holt chce nějak živit a když dokáže svůj nápad dobře prodat a nikomu to neškodí, budiž mu přáno.
Ovšem když se ke mně dostane informace, že existuje montessori houpačka pro děti, která je nejvíc nejlepší a podporuje kde co všetně růstu mozkovejch buněk a břišního svalstva, vypuknu ve smích, plácám se do kolen a popadám se za břicho. A lituju, že jsem tak blbej a nešikovnej, že takovou volovinu nedokážu vymyslet a prodat. Může z toho bejt dobrý živobytí. Stačí říct montessori a lusk! - úspěch zaručen. Jen se člověk musí orientovat v těch značkách.
Panenkoskákavá, jak je ten svět najednou jednoduchej k žití.