WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

rok s novinami

Je to jenom něco málo přes rok, co mi začaly do schránky chodit noviny. Nejdřív jedny páteční a po čase jiné všednodenní. Nejsem tedy nijak zkušený abonent, je tu jen ten rok a kousek s novinami až do domu. I za tu krátkou dobu se ale projevilo, že pravidelnost si vykládá každý jinak.
Tak například dneska tu byl novinový doručovatel před chvilkou. To znamená krátce po půl šesté. V sobotu jsem dokonce nalezl ve schránce sobotní noviny. Bylo to poprvé a byly jistě cizí, neboť ty jsem si neobjednal, natož pak sobotní. Jeden čas přestaly chodit noviny ve čtvrtek a naopak v pátek byly ve schránce troje. Čtvrteční a dvoje páteční. Pak přestaly čtvrteční chodit vůbec. Teď zase chodí správně, ale až do dneška chodily výrazně později.
Je to zřejmě o náladách a možnostech doručovatele. Někdy to prostě vyjde a jindy ne. Neznalý člověk by nevěřil, že tak obyčejná činnost jako je doručování novin může být tak pestrá. Rozhodně to člověka udržuje pořád v pohotovosti, ovšem hodinky si podle tohohle pošťáka řídit nelze.