WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

zpátky ve sklepě

Písek v bazénovém filtru je od začátku. Tedy od té doby, co to pan Malý celé uvedl do provozu. To může být nějakých deset let asi. Druhý důvod, proč jsem si řekl, že je na čase písek vyměnit, je stav vody v bazénu. Letos se nějak nechce a nechce vyčistit dočista dočista. Písek jsem tedy dovezl a včera jsem si řekl, že ho vyměním. Podíval jsem se na návody i videonávody a pustil se do toho. Vypustit a vyčerpat vodu z filtru bylo snadné. Teď jak dostat ven písek? Někdo ho luxoval, někdo prostě vylil. Pro oba případy je nezbytné filtr sundat z podstavce, abych k tomu mohl, a pak (a to nejlépe) vynést fitr ven z technického sklípku a venku provést odpískování. Jenomže filtr je těžký a špatně se drží.
Takže nadzvednout ze stojanu a
… šup!
A je to. Jen cosi kdesi jaksi křuplo. Co to mohlo …? Do háje! Já to rozbil: filtr mi vyklouzl přesně na vypouštěcí zátku a ta se tíhou vmáčkla dovnitř a je po filtru. To se v návodech nepsalo, že je to křehký jako sklo!
Ach jo.
Tak to alespoň vynesu ven. Stejně musím koupit nový filtr.
Vzal jsem to tak, aby mi to už nevyklouzlo. Hodila se na to zrovna ta nová díra.
Pěkně po schůdkách a … šup už jsem skoro … Do háje! Na předposledním schůdku mi filtr znovu vyklouzl. Cestou skalpoval dva prsty, co jsem jimi filtr v té díře držel, prorazil první schod, urazil druhý a i se mnou dopadl zpátky do sklípku.
Byli jsme spolu s filtrem tam, kde jsme začali. Tedy zpátky ve sklepě.
Většího troubu aby člověk pohledal. Strýc Podger je proti mně příkladně zručným řemeslníkem.
Takže teď mám před sebou instalaci nového filtru (pan Malý má pochopení a přijede už ve středu), opravu schůdků a ještě před tím odvrtání kotevního šroubu, kterým jsou schůdky uchyceny ve zdi, neboť ten se mi jako třešničku na dortu podařilo překroutit, když jsem odmontovával schůdky.
MálaskaváHanička to celé komentovala tak, že zřejmě už přišla doba údržby celého domu, neboť má taky svoje léta a věci nevydrží věčně.
No není báječná?