2018

Vydra a Fairy Dream na Kašperku

Hned v Sušici v informačním centru měli pověsti. Tentokrát knížečku o něco málo víc než sto stránek pověstí obsahující. Je vydána v nákladu 1000 kusů, jak se v tiráži píše a počítají si ji bratru za dobrých dvěstě dvacet. Inu co, jsou to pověsti a ty letos sbíráme.
A tak jsme se sebrali a ze Sušice pospíchali na autobus. Měl jsem totiž vymyšleno, že v 10:32 nás nabere na Čeňkově pile, vyloží nás v Antýglu a my si s mouveselouHaničkou a Matějem uděláme výlet dolů po proudu Vydry. Kačka naopak měla poslední den na Leirinu, takže si to užívala vlastně víc, než my. Užili jsme si to všichni, ovšem ten autobus v 10:32 pořád nejel. On to byl asi ten, co jsme ho předjeli v Sušici a cestou nabíral výletníky a cyklisty. Už bylo skoro jedenáct a autobus pořád nikde.
"No von eště jede další v 11:05. Tak možná pojedeme rovnou tím," uklidňoval jsem mounetrpělivouHaničku.
Přijely oba.
Ten v 10:32 přijel v 11:02 a ten v 11:05 přijel v 11:07. A to bylo naše štěstí.
Ten první byl nacpanej a další výletníci se cpali dovnitř. Cyklisti už se nevešli. A ten druhej, ten byl prázdnej, klimatizovanej, dálkovej … a tak jsme si vlezli do něj. MározesmátáHanička si libovala, že jsme se pěkně svezli a už jsme byli v Antýglu.
Dolů je to hezká procházka a když sejdete až k řece, užijete si vody a kemenů a stavění mužíků. Teda Matěj jim říká trpaslíci, ale to jejich kamennou podstatu nemění. A tak jsme lezli po kamenech, padali do vody (Matěj i máposkakujícíHanička), koupali se v přírodní vaně (Matěj), stavěli mužíky (všichni - já nejmíň) a fotili (jenom já). Nádhernej výlet to byl a celou cestu jsme si libovali, jak krásná ta Vydra je.
Tolik jsme si to užívali, že jsme nakonec ani nejeli do Velhartic, kam jsem měl původně namířeno, a stihli jsme jen trošku zmoknout a dát si dvojctihodné koláče a kremroli v Anníně na pouti a kafe v Kašperských Horách a večeři v Rejštejně. A to byl akorát čas vyrazit na hrad Kašperk, kde nás čekal koncert dua Fairy Dream.
Užívali jsme si báječný den až do půl jedenácté. Byl to náramně vydařený výlet a když jsme po půl jedné dorazili domů, usnuli jsme jako když nás do vody hodí. Ani jsme si nevzpomněli, jak ve Vydře ta voda nádherně studila.

Vydra_180728

Kasperk-Fairy_Dream_180728