WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

kroužek s jazýčkem

Před lety jsem pátral po tom, co znamená doživotní záruka. Jednalo se o sluchátka Koss. Tedy nikoliv ta velevážená skládací, která skvěle hrají a má je každej. Ta se mi nerozbila, poněvadž jsou nerozbitná. Šlo o špunty Koss. Už ani nevím, co přesně je potkalo, ale rozhodně to bylo něco velice destruktivního. Tož jsem pátral a volal do servisu. Ano, potvrdili, že doživotní záruka platí. A že mi sluchátka vymění bez průtahů za nová. Byť by jen kousíček z nich zbyl. Ovšem musím zaplatiti manipulační poplatek. Něco jako dopravné nebo tak nějak. I proč by ne, řekl jsem si a šel pro nová sluchátka. Jenže ono se ukázalo, že onen manipulační poplatek není v řádu korun, ale tím řádem se blíží nějakému jednocifernému zlomku ceny sluchátek nových. No prostě abych to zkrátil: sluchátka sice mají doživotní záruku, ale je to jako by si člověk furt dokola kupoval nový se slevou.
Ten nový stativ má taky doživotní záruku. Nechci to zkoumat a doufám, že nebude potřeba, ale průpravu už mám, tudíž zázrak neočekávám.
Nicméně zpě k tý záruce.
V Lidlu mi bez řečí přijali kapslový kávovar na reklamaci. Není to žádnej výkvět moderních technologií, ale kafe z kapsle to udělá dřív, než člověk řekne Popokatepetl aniž by si zlomil jazyk. Jenomže ono to najednou začalo téct kolem, lógr v hrnku a když jsem se mrknul dovnitř, lezlo z toho nějaké gumové těsnění. Prostě to vydrželo jen dva měsíce. O žádné doživotní záruce nemůže být řeč, ale dvouletá platí. Tudíž předáno k opravě, jak psáno výše. A teď jsem vážně zvědavej, co s tím udělají.
Já mít k dispozici to na míru vyráběné těsnění - tedy takový kroužek s hranatým průřezem a jakýmsi jazýčkem - vyměnil bych si ho sám. Jenže koupit se nedá. Tak teď čekám, co mi ve lhůtě třiceti dnů vrátěj. Potěšilo by mě, kdyby to opravili, ale obávám se, že nastane oprava výměnou, k čemuž vede cena toho výrobku, jelikož cena hodiny práce servisního technika včetně dopravy tam a zpět bude zřejmě vyšší, než ten aparátek. No - nechám se překvapit.