WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

noví Oscarové

Já teda normálně vo polytyce nepýšu, ale občas mi to nedá. Ani tentokrát mi to nedá a navíc: není to o politice, ale o blbosti lidský a o filmech.
Tenhle týden jsem zahlíd' někde v novinách, že se Oscary budou přidělovat jen těm, co budou podporovat různost a menšiny. Kdo nebude podporovat Akademií vytýčený kurz, mezi kandidáty se ani nedostane. No jasně, to jsme tu už měli, kdo nejde s námi …
Tedy být filmařem a kdyby mi nešlo jenom vo prachy (ale kerýmu fimaři dneska nejde vo prachy), tak bych na tu slavnou Akademii vystrčil pozadí se staženými kalhotami. A jako divák takovej Oskarovej film nekoupím a nepudu na něj. To je tedy vytrestám, že.
No jo, ale právě jako celkem častý divák i sběratel filmů se tu rozčiluju nad tou neuvěřitelnou manipulací těch pitomců v čele s nějakou jejich pomatenou ředitelkou. Už teď odmítám politicky korektní menšinově obsazené filmy. A tak holt napříště přidám i ty ostatní, který prolezou nominacema Akademie.
No dovedete si představit takovej nově přetočenej film podle těch na hlavu padlejch pravidel? Tak třeba: Richarda Lví Srdce vítá při návratu ke dvoru černoch Ivanhoe, protože aby to bylo vyvážený a dost zdůrazněný, že Černej rytíř je vopravdu černej. Král bílej, Ivanhoe černej. Šaška Wambu bude hrát transka. Žid Izák z Yorku bude teplej, jeho dcera Rebeka bude lesba, ovšem krásná lesba, za kerou se votočí i takovej templář Brian de Bois Guilbert - toho bude hrát ztepilej Japonec s katanou po boku.
Anebo vobráceně: co takový Apocalypto? Tam jsou vlastně jen Mayové. Čili jednobarevní jednorasoví. Tak to ne, to není dost různorodý! Tak tam střihnem do role velekněze nějakýho velkýho černocha, prchající Indián by moh' bejt třeba Číňan, to by se hodilo, ty sou takový malý a mrštný, no a schovávající se matka s dítětem by mohla bejt Eskymačka, vono se to v tý díře v zemi až tak nepozná. A pak bych tam přidělal eště jednu postavu Mayskýho boha, co mu obětujou ty neštastníky (samozřejmě duhově pestrobarevné): bůh by se zjevil jako duch nad oltářem a zařval by současné evangélijum: Nevím, kdo jsem, obětujte víc, ať se můžu rozhodnout!
Počítám, že by u Akademie takováhle hovadina dostala nejmíň patnáct Oscarů.