WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

šachy s dodávkou

S dobou zavirovanou přichází i doba seriálová. Ano, jistě to postihlo kdekoho. Nás taky. Já jsem docela častým filmovým konzumentem, ale na seriály jsem nikdy moc nebyl. Ono to jaksi vyžaduje trpělivost, soustavné čekání na další díl a příliš dlouhou rozprostřenost v čase. Mnohdy i zbytečné natahování. Nu ale sem tam nějaký ten seriál jsem samozřejmě viděl. K oblíbeným patří staré české seriály jako Taková normální rodinka nebo Hříšní lidé.
Teď je ale jiná doba. Ven se skoro nesmí, takže nabídka aktivit je výrazně omezená, tož tedy …. seriál. Vloni pro nás Matěj objevil na doporučení kamaráda seriál Mandalorian. No to vám je báječné! Má to všechno, co si jen fanoušek Star Wars může přát. Doporučil jsem to dál a nadšení se opakovalo.
A teď právě je v kurzu seriál o šachové hráčce Queen's Gambit. Není to pro mě, já na tenhle typ nejsem, ale Matěj a myslím, že i Kačka to mají rádi. A proto začal Matěj hrát šachy. Zatím se ve hře stále zlepšuje. Já to neumím vůbec a hned napoprvé jsem ho porazil. Podruhé už jsem to ale vzdal, protože to vypadalo, že to vyhrát tentokrát nebude tak snadné.
A protože máme sice docela hezké velké šachy po dědečkovi, ale šachovnici pořádnou nemáme, objednal jsem jednu, která velikostí odpovídá. A rázem bylo postaráno o další aktivitu.
Věděl jsem, že pojedeme s Kačkou pro občanku a proto jsem předem a včas přesměroval dodání na výdejnu. Ovšem dodavatel byl rychlejší než elektronická pošta a zrovna, když jsme byli pryč, volal, že veze zásilku. Naštěsí se podařilo a předání vyšlo, ovšem ten moment překvapení se moc nekonal.
A tady je vidět, že i obyčejný televizní seriál může povzbudit další aktivity včetně šachové hry a organizace logistiky přepravní společnosti.