2018

poslouchat ptáčky

No vida, jen sebrat krapet odvahy a vono to de. Tedy jde rozdělit pevný disk počítače na dva svazky, nesmazat při tom žádná data, nainstalovat čerstvý systém na ten nově vytvořený svazek a začít instalovat a provozovat programy, které by pod starým systémem nechodily. Jak prosté, milý Watsone.
Jo, je to prostý a dnešní woleschko už píšu ve staronovém prostředí. Během včerejších zkoušek to šlapalo a dneska, zdá se, taky. Kupodivu už od začátku práce v nově upgradovaném programu nic nepadá, kompletní nahrání všech souborů na server proběhlo hladce … no skoro ideální.
Proč skoro?
No protože to dneska nejede!
Nejede co? Ptáte se.
Síť. Nefunguje síť! To už musí bejt ňejakek šotek, kterej tady prolejzá drátama a když něco opravím, hned zas udělá kraťas jinde, abych se nenudil. Takže první záznam na čerstvém programu pojede do světa přes telefon, protože ten funguje. Zatím. Ona mi totiž nejede ani záložní síť, přes kterou vysílá meteo kamera. Ale kamera jede. Jak to? Tahle záloha je na baterky.
Inu, přátele, není nad to, když člověk žije na digitální samotě. Jestli vono nejni lepčí poslouchat ptáčky a starat se vo zahrádku. Na to žádnou síť jeden nepotřebuje.

ps
Tak přes telefon to nakonec nejelo. Jelo to po záložní síti … i s tou kamerou. A po sedmé hodině už poskytovatel hlavního spojení síť nahodil, takže "ps" už jede starou dobrou cestou. Že by přeci jen …