WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

sedmnáct

Počítání oveček je doporučováno před spaním, ovšem počítání stromů, keřů a vůbec rostlin s ovocem, to v žádném doporučení není. Ono to počítání taky nebylo před spaním, ale hnedle takhle odpoledne.
Určovali jsme s Kačkou, které ovoce na zahradě starého domu roste. Dům je starý osmdesát let a některé stromy tomu odpovídají. Lípa, ořešák i jabloně jsou důstojné letité stromy. Původní majitel se je pokusil omladit, což se mu zčásti povedlo, ale bude to chtít kapánek doladit. Nu a tak jsme začali určovat a počítat. Jabloně, hrušně, meruňka, broskev, švestka, špendlíky, višeň, bezinky, ořešák, lísky, réva, rybíz, angrešt, jahody, maliny, borůvky, .. a to by mohlo být všechno. Je toho jak v rajský zahradě.
"A co je, tatínku, tohle?"
"Nemám tušení. To přijde vykopat i s tímhle plotem. Plot je tu na nic a tahleta plazivá chlupatá potvora taky. Jen to tu dělá roští a překáží to."
"Tak já to určím," pravila Kačka a vytáhla telefon s aplikací, kterou jsem jí před chvílí doporučil. Určuje to docela přesně floru i faunu, kterou vyfotografujete.
Kačka vyfotila listy a větvičku a už to měla:
"Kiwi, tati. Je to kiwi!"
"Ale houby, kde by se tu vzalo …. i když tady je možný všecko."
Prošli jsme společně informace o kiwi a ono jo. Vážně je na zahradě i kiwi.
Dohromady je to sedmnáct druhů ovoce. Maminka by řekla: úplná Fruta Mochov.
A mě, ani nevím proč, napadl název velmi pamětnického seriálu, který běžel před necelými padesáti lety na černobílých obrazovkách: Sedmnáct zastavení jara.
Inu proč by ne. Jaro je, sedmnáct druhů máme a u každého jsme se zastavili.
Naštěstí je to ale všechno, co má tahle zahrada se špionážním seriálem společného.