WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

WuShu Zvole běží 675km

Měl jsem na dnešek nachystanou senzační zprávu a stalo se, že jsou tu zprávy dvě.
Ta, která hýbe od noci celým Českem, je zničující bouře s tornádem, která na Hodonínsku spustošila asi sedm obcí.
A ta, kterou jsem měl nachystanou, je, že stateční z našeho oddílu WuShu Zvole se pod Tomášovým vedením vydali včera odpoledne na štafetový přeběh celé republiky od východu na západ. Celkem 675km, devět lidí, dvě auta, dnes se připojí další dva ve třetím voze.
Vydali se krátce po sedmé večerní hodině od nejvýchodnějšího bodu republiky v Jablůnkově směrem do bouřky, ale naštěstí je bouřka částečně minula a tornádo, které pustošilo obce, se jim vyhnulo. Posílájí zprávy, jsou v pořádku. Nejvíc bouři při běhu asi zažil právě Tomáš, který v noci přebíhal Beskydy včetně zabloudění na Slovensko v lijáku, krátkého azylu v budce na zastávce autobusu před kroupami velikosti pingpongového míčku a přelézání popadaných stromů s vybitým telefonem a ztrátou spojení s týmem. Nakonec se s doprovodným vozem díky svým instinktům potkali v pořádku a další kluci běželi dál.
V tuhle chvíli Tomášova první štafeta odpočívá po náročném běhu bouří a druhá, kde běží i Kačka i Matěj, je na trase. Posílají z trati zprávy, jsou v pořádku, ale mají zpoždění kvůli té bouřce, která zdržela Tomáše a jeho štafetu. Poslední krátký záznam z běhu je starý 58 minut a Matěj dobíhá do konce svého prvního úseku do Valašského Meziříčí. Na něj navázal Filp, nejstarší člen oddílu a v Hustopečích nad Bečvou štafetu znovu v těchto minutách přebírá Kačka a poběží svůj druhý úsek.
Běží navzdory bouři i živlům. V cíli by měli být někdy v neděli navečer po přibližně 80ti hodinách běhu.
Jsou úžasní!

ps

Kačka se v 6:55 hlásí v pořádku ze Skaličky, kde předávala štafetu Denče

8:32 … Matěj předal štafetu druhému týmu v Týnu nad Bečvou

pps

v sobotu před sednou večer Kačka finišovala jako poslední běžec a donesla pomyslnou štafetu k rybníku ve Zvoli
společným hlasováním štafetových běžců pak bylo odsouhlaseno, že to stačilo, 48hodin a 415 km mají za sebou a zbylých 260 km uběhnou za den někdy o nějakém příštím víkendu a určitě ještě letos, jelikož na tričkách je napsán rok 2021

ppps

Tu bábovku, co mají někteří v ruce a jiní v puse, jsem jim upekl jako cílovou prémii. Vlastně bábovky dvě. Jednu dědečkovu a jednu piškotovou. Mlaskali všici.

PrebehCR_Zvole_210626_7