2018

je to v …!

Tak jsem vyměnil ten kabel síťovej. U tej sítě domácí. A hned, jak jsem ho vyměnil, přestalo to fungovat úplně. Tak - a je to v …!
V zásuvce.
Nejdřív jsem využil Kačku, jelikož je z nás nejmenší, aby mi vlezla za skříň a s tou zásuvkou krapet zahejbala. Kdepak. Hejbání nepomohlo. Odstavil jsem tedy skříň a pustil se do toho sám. Nejdřív jsem to chtěl jen tak rozdejchat hejbáním s drátkama, což pomohlo asi tak jako nafukovat píchlou duši. Nuže rozdělat zásuvku, vyfotit připojení, zkontrolovat, jestli je fotka čitelná a: šmik! Pryč se starým zadrátováním. Ono to tam bylo zřejmě od počátku nějak zbastlený a jak se zvyšujou datový toky, nějak přes ty špatný spoje začaly ty nuly a jedničky přetejkat. Zastřih' jsem to do roviny a bylo. Nastrkal jsem drátky tam, kam patřily tak, jak patřily a: cvak! Zastrčil jsem konektor a od té chvíle to jede.
No, tak jestli pojede i dál, tahle oprava byla důkladná, drahá a … výměny zbytečné. Tedy dvě nové krabičky i kabel nebyly potřeba. Stačilo jen opravit to, co páni elektrikáři zbastlili. Ale to jsem se musel dozvědět až nakonec.
Tož tak.