WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

ověřte si údaje

Ony ty zkušenosti přicházejí pořád. Ať je člověku šest nebo šedesát, furt se má co učit. A tak, přesto že mi už šest bylo, jsem se včera zase učil.
Byl jsem s Kačkou na předoperačním vyšetření, jelikož jí budou příští týden vrtat koleno. Nikoliv kvůli zlámené grešli, ale kvůli kůstce, která tam nemá být. Nu a součástí toho vyšetření je v téhle zamořené době i test na covid.
Vybral jsem tedy místo a s Kačkou jsme se dostavili deset minut předem.
Prázdno. Nikdo nikde. Pustina.
Předjeli jsme před zavřenou bránu.
"Dostavte se přesně v potvrzený čas a vyčkejte na otevření brány…", četl jsem na ceduli.
Dobrá, jsme tu dřív, couvnu a počkám.
Před bránu jsem znovu předjel za dvě minuty včas. Za minutu neviditelná ruka zmáčkla neviditelné tlačítko a brána se viditelně otevřela.
Vjeli jsme do podzemí podle návodu.
V podzemní garáži stála židle, stolek s počítačem, stolek se zdravotnickými potřebami. U stolků stály dvě vysmáté paní.
"My nejsme nakažení, my jsme tu jen kvůli předoperečnímu vyšetření", pravil jsem na uvítanou, "máme zůstat ve voze nebo vystoupit?"
"To je jedno, jak chcete", odvětila jedna paní.
Druhá se snažila něco najít v počítači.
Vystoupili jsme. Paní sice měly roušku a oblek, ale jen jaksi napůl. Smály se, žertovaly, nemohly něco najít, něco nevěděly, pak to našly a už to zjistily.
"Tak si tu ověřte údaje."
Kačka si ověřila na obrazovce údaje. Byly v pořádku. Přistoupila k paní s tyčkou. Paní jí strčila tyčku do nosu, pak něco do krku a bylo. Za minutu.
Já jsem se zatím volně bavil s druhou paní. Byla veselé mysli a odpověděla mi, že by mě to stálo dva tisíce, kdybych chtěl taky, jelikož nejsem doporučenej vod doktora. Ale že jinde jsou ty druhý Ag testy a ty že jsou zadarmo, pokud jsem nebyl devadesát dní na testech.
Usoudil jsem, že mi toho není třeba.
Poděkovali jsme, vsedli jsme do auta a jeli jsme po svých.
A to poučení?
Čekal jsem frontu 200 lidí, čekal jsem unavený personál, čekací lhůtu hodinu …. A nic. Kdybych přijel na minutu přesně, trvalo by to celé právě tu minutu.
Takže: kde jsou tedy ty fronty a ten stres z čekání?
Teď už to vím: v televizi!

ps

Celé úsilí bylo zbytečné. V pátek, právě, když jsem jel pro výsledky, přišla zpráva, že se Kaččina operace kolena odkládá.

pps

Úsilí nebylo zbytečné, operace kolena proběhla jen o týden později s platným předoperačním vyšetřením.