WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

kde je klíč?

K+M+B … každej ví. Nebo neví? Ale jo, každej ví, že jsou to klíče + mobil + brejle. Pochopitelně se tato lidová transformace tradičního nápisu nade dveřmi z Tříkrálové koledy stala aktuální až ve věku mobilních telefonů. To však nemění nic na faktu, že pro mnohé z nás je prudce aktuální.
Nu, mobil jsem měl včera v kapse, brejle jsem nepotřeboval, ale klíč, to byl ten problém. Už když jsem vyndaval z kapsy klíč od tělocvičny, abych odemkl, jsem si všiml, že mi jeden klíč chybí. A to ten od vrat zahrady. No nic, asi bude někde v autě, říkám si a šli jsme cvičit.
Je nabíledni, že jsem na nějakej klíč od vrat při cvičení zapomněl. Teprv až když jsem parkoval po cvičení, mi došlo, že mi něco chybí. I co. Vzhůru zpátky ke škole. Asi mi tam vypadl klíč na chodník, když jsem vystupoval z auta, hádal jsem. Neuhádl. Nevypadl. Nebyl tam.
Nu dobrá, bude na cestě pře zahradou. Tož tedy další jízda zpět na Oleško. Už byla noc, ale světla reflektorů slouží jako skvělý prostředek pro osvětlení. Nikoliv jako prostředek pro hledání. A tudíž jsme klíč nenašli ani na cestě před vraty.
No doprkýnka, kam jsem ho zasel?!
Jediné místo, kde by snad mohl ještě klíč být, je v zámku ve vratech. Kouknu a … byl tam! Zřejmě jak jsem pospíchal, vytáhl jsem zbylé klíče z kroužku, ale ten co byl v zámku tam zůstal.
Sláva! Známá trojka už byla zase pohromadě …
… ikdyž … teď tu koukám kolem sebe po stole … a kde jsou ty druhý brejle, co tu dycky byly ….?!