2018

byl jsem rád, že mě zabili

Už jsem si vážně dlouho pořádně nehrál, tudíž není divu, že jsem odvyk'. Vlastně nevím, jestli jsem si vůbec kdy takhle hrál na něco. A vlastně asi jo, určitě jsme si hrávali třeba na indiány. Ale na středověk, na detektivku ve stylu fantasy, to jsme si nehráli nikdy. Až do soboty. To jsme se totiž do toho středověku rovnou s mouhravouHaničkou vypravili. Nepoužili jsme k tomu žádnou časovou bránu, ale obyčejnou přihlášku. Totiž: hračičkové, kteří pořádají pro děti tábory a kdejaké akce a Kačka s Matějem o prázdninách za nimi vždycky s radostí jezdí, tak tihle hračičkové na naše poňouknutí popřemýšleli a udělali první akci pro rodiče, tedy pro ty, kteří to až dosud jen zpovzdálí sledovali. Teď nás do toho vhodili - a plavat prý že se naučíme během hry.
Vymyšlená země, dějiny, lidé, panovníci, intriky, historie, politika, obchod - prostě to samé, co se odehrává v kterémkoliv vymyšleném světě. Hrají si na to už roky a teď do toho vtáhli i nás. Byla to jednodenní hra, ale příprava trvala v pátek dlouho přes půlnoc a v sobotu byl plán taky do noci. Končilo to někdy před jedenáctou, když mě zabili.
No jo, vopičák na mě skočil, dostal jsem ránu mečem a bylo po mně. Tedy byl bych se prý z toho ještě vyblízal, ale hned, jak mě praštil, čarodějnice proklela jednoho děsně vykutálenýho posla světla a hra tím skončila. Že prý dycky takhle hru končí. Před úplným rozuzlením. V nejlepším. Císařského úředníka to pěkně dožralo, jelikož měl prý už všechno pohromadě a stačilo jen deset minut a měl by vraha a rozmotaný příběh. Ale to ne, to prý až příště. No, brblalo se, ale zřejmě to má svůj důvod … některá tajemství si holt necháme na příště.
Ale mezi náma: já toho měl za těch víc jak dvanáct hodin hry už nad hlavu a byl jsem rád, že mě zabili.
Konečně jsem si totiž moh' lehnout.
Teď už jsem vyspalej a odpočatej , takže na příště se těším. Ovšem to bude až za dlouho. Další na řadě jsou teď děti. Už se to na ně chystá.

Tuhlec je jako důkazní materiál jeden z obrázků, co jsme dostali:


jako_hrob_2018