WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

3D k užitku

To se málokdy stává, že by hračky sloužily k vážnému účelu. Snad jedině Merkur posloužil profesoru Wichterlemu jako aparatura na odstředivé odlévání kontaktních čoček - jeho vynálezu. Jenomže Merkur je jenom jeden a dneska moc v kurzu není. Máme sice doma několik krabic, ale momentálně dlouhodobě uložených na půdě.
Je tedy pochopitelné, že když včera vpodvečer zavolala tuhlec jednanaše přítelkyně - sousedka, že by potřebovala pomoc pro synka, se kterým chodil Matěj do školy a kluci se pořád kamarádí, bylo to překvapení. Zvlášť po chvíli, kdy se ukázalo, že si vzpomněla, jak kluci ještě ve škole hodně mluvili o té naší 3D tiskárně a obdivovali vytisknutého robota. A jestli prý ještě tu tiskárnu máme. No bodejď, že máme. Nu a tak jsme se dohodli, že mi pošle odkaz na soubor, ze kterého se dá vytisknout držák na čidlo pro sledování cukru. To se Mikuldovi rozlomilo. Jestli by se to dalo vytisknout.
Hned jsem se do toho pustil a před devátou jsem výtisk dovezl. Radost byla veliká, jen to trochu zkazila skutečnost, že soubor, který mi poslali, obsahoval držák malého průměru a tak se do něj čidlo nevešlo. Ale že prý to zkusí nahřát a i tak spasovat. Nu, zkusil jsem zapátrat a našel jsem jiný, trochu větší držák. Vytiskl se přes noc a dneska to vyzkoušíme.
Hurá!
3D tiskárna je konečně k praktickému užitku. Po tolika letech hraní!