WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

verze 13.3.1

Teda to se mi ještě nestalo. Odešel jsem včera ráno od počítače s tím, že je zápis hotovej. A von nebyl! A navíc: copak hotovej, ale já ani nezačal. Jen jsem otevřel aplikaci, založil nový článek a u toho zůstalo. Začal jsem řešit nějaký titulky k filmům a pokoušel jsem se rozhejbat přehrávací mechaniku, což mi nešlo a až později v kanceláři jsem zjistil, že mechanika je v pořádku, ale kabel byl špatnej. A tyhle technický zbytečnosti mi úplně zastínily psaní deníku. Tudíž včerejší zápis nebyl a s tím o den zpožděným datem ho píšu až dneska.
Je to o těch změnách.
Ono se mi často hodí používat ošoupané pořekladlo, že všechny změny jsou k horšímu. Hezky se tím kveruluje, ale pravda leží pochopitelně jinde. Je to případ od případu.
Kupříkladu ty softwérový nový verze.
Tuhleta aplikace, co jí požívám na woleschko, mě už tolikrát vypekla, že jakýkoliv update očekávám s hrůzou v očích.
Je tu ale jiná aplikace, lépe řečeno systém. Ten je většinou čím dál lepší. Systém pro telefón. Označujou ho jako iOS a teď je na světě zrovna verze třináct a chystá se čtrnáctka.
No a ta třináctka mi udělala poprvé v telefonu pěknou paseku. Nikde se o tom nepíše, nikdo to nezmiňuje, nedá se to dohledat, ale mě to pěkně dožralo.
Totiž já používám telefon i jako přehrávač rozsáhlé audioknihovny. Nejčastěji to mám jako večerníček. Pustím si nějaké povídání před spaním, nastavím časovač a když to všechno jde jako obvykle, slyším sotva polovinu. Zbytek času už spím.
Tomu pouštění předchází vybírání. Protože už se mi nechce nasazovat brejle, vybírám podle obrázků alb, které si pečlivě vybírám a ukládám, abych podle nich snadno poznal, co je to za nahrávku. A tyhle ikonky alb mi ta třináctka zamíchala. Od září loňského roku v novém systému mžourám v posteli před spaním na obrazovku, před očima přeskakují ikonky alb, každý den jiná a jinde. Desítky.
Volal jsem o pomoc podporu Apple. Jsou hodný. Dycky mi pomohli. Tentokrát mi pán po třetí servisní relaci řekl, že ten problém už mají zmapovaný, že o něm vědí, že to mají v práci vývojáři. A jestli prý chci pomoci, můžu smazat svou knihovnu, nahrát znovu pár vzorků alb, udělat sestřely obrazovek a poslat je do Applu. Do toho jsem nešel. Těch +/- devadesát giga je takový objem, že tolik hodin času na přehrávání tam a zpátky mezi telefonem a počítačem nemám. A tak že prý neva, že je to v řízení a časem to bude opraveno.
A v pondělí večer bylo. Vyšla nová verze. A najednou se moje alba vrátila na své místo, vše je tak, jak bylo, třídění a hledání funguje. Hurá! Už nemusím mžourat.
Tak tenhle udate byl opravdovou změnou k lepšímu, ale až od verze 13.3.1. Kupodivu se o tomhle problému nikdo nikde nezniňuje.
Skoro mám pocit, že to opravovali jenom kvůli mně.