2018

fakt neexistujou?

Náhody nejsou, říkám si už roky. Opravdu nejsou? Opravdu ne, tvrdím dál. Jenže …
Jenže se náhodou sháním po novém autě. Už tu o tom byla řeč. Nespěchám, hledám, porovnávám.
V pondělí jsem takhle porovnával Na Strži. Sympatický mládenec se mi tam věnoval, něco jsme si sjednali a já jel po svých.
Včera dopoledne jsem měl co dělat na Pavláku a poté jsem jel na Smíchov. Těsně za sjezdem z Jiráskova mostu se tak nějak podivně motalo výletní auto s turisty, až se konečně řidiči napodruhé podařilo do mě nabourat. Banální nehoda, viník nepřizpůsobil, nedobrzdil, turisté odvezeni jiným autem, policie šetřila. Standard.
To, co bylo v tomto případě nestandardní, byla přítomnost asistenční služby.
Asi jsou od té firmy, co jim patří ty turistický auta, říkal jsem si. Mladík radioaktivně pomáhal při vyplňování papírů, nabízel pomoc i vizitku. Poděkoval jsem a tu koukám: dyť to asistenční auto i vizitka je ze stejné firmy, kde jsem byl včera porovnávat nové auto. Podivné.
Ptal jsem se tedy řidiče - viníka, jestli to jsou jejich servisáci.
"Ne, já je vůbec neznám … já myslel, že jsou od vás …"
Začalo mi to vrtat hlavou, ale než jsem se stihnul zeptat, mládenec ve firemním autě odjel.
Běžným způsobem jsem poté zjistil možnosti servisů, termíny a … a pro jistotu jsem prověřil přes včerejšího obchodníka i toho náhle se objevivšího asistenta.
"Ano, pracuje u nás. To je naše běžná služba …"
To už jsem začal kroutit hlavou víc. Ještě jsem se podíval na rady na síti týkající se "lovců nehod". Nic podezřelého, co bylo popsáno v radách, jsem neobjevil. Tož volám mládenci - asistentovi, že to s nima zkusím, ale všechny papíry si ověřím a zařídím sám. Že prej samozřejmě.
Všechno sedělo. Pojišťovna je zná, jsou na seznamu, můžou opravovat, reference dobrý … tak jsem tam zajel. A už na mě čekali. Servisní technik přes nehody už měl číslo události, který jsem nahlásil a vedle seděl pojišťovák, kterej tam nějak vzniknul … nafotil, sepsal, potvrdil. Já to obratem dostal potvrzený mailem od pojišťovny.
Tedy pánové, necelejch pět hodin po nehodě mít vyřízenou pojišťovnu, ohledání a zdokumentování škod, termín servisu a předem zajištěný náhradní auto … to je nějaký sci-fi, ne?!
No museli to bejt lovci nehod, poněvadž to vysvětlení mladíka, že jel náhodou kolem si v Praze něco zařizovat, to neberu. Ale na druhou stranu: chovají se úplně stejně jako každej běžnej servis, všechny kroky jsou úplně shodné, jen v řádu desítek minut až jednotek hodin. Žádný: nechte to tu a my objednáme likvidátora z pojišťovny na příští tejden …
No uvidíme, jak dopadne oprava.
Ovšem s těma náhodama … to vážně nevím.
Fakt neexistujou?