WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

zločin ve Vršovicích

Výlet do minulého století jsme si včera dopřáli s Monikou. Původně jsme měli jít jen do divadla, ale na druhou stranu to bylo poprvé do divadla Mana. Ještě nikdy jsme tam nebyli. Já si tím tedy nejsem úplně jist, protože jsem celou dobu měl takový dojem, že jsem tam alespoň jednou s rodiči na nějaké pohádce být musel, že mi to něco připomíná. Ale to mi mohly být tak čtyři roky a tudíž je to opravdu vzpomínka velmi, ale opravdu velmi nejistá.
V každém případě je to vršovické divadlo jako vystřižené z první republiky. Vlastně ne jako, ale úplně. Jediné, co je tam možná nové, jsou radiátory. Jinak všechno působí dojmem, že je to původní a to včetně sedaček, na kterých nejsou opěrátka pro ruce a divák se tak s divákem vedle poněkud mačká. Ale to neva. Na zdech visí staré původní plakáty Jiráskova divadla ve Vršovicích, což byl prvorepublikový název této scény. Je tam i portrét prvního pana ředitele a dobové schema hlediště. Uplně odpovídající tomu aktuálnímu. No nádhera.
Paní uvaděčka nám ještě trošku vyprávěla a zvala nás na další představení, poněvadž si všimla, že si to všechno se zájmem prohlížíme. Slíbili jsme, že přijdeme. Lístky máme na příští pátek a určitě se chceme podívat i na další představení.
Jo a jaké že bylo to včerejší? No parádní. Detektivka. Dobrá. Moc se nám to líbilo.
Tak kdybyste náhodou nevěděli, kam večer ve Vršovicích, divadlo Mana je ideální místo. Třeba narazíte stejně jako my včera na ten zločin ve Vršovicích.