WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

kolíčky zalepeny

Kolikrát už jsem si tu psal, že uklízet se nemá? Nu, počítat to nebudu, nedopočítal bych se. Při uklízení se mi vždycky něco ztratilo, při přesunu hmot došlo k zašantročení jiných hmot, předměty ožily a schovaly se, aby se při dalším uklízení náhle objevily nečekány.
Včera to bylo jinak.
Už nějakou dobu se chystám uklidit pracovnu alespoň do provizorní podoby, která, jak víme, bývá podobou téměř trvalou. Ale nějak jsem se k tomu pořád nemohl odhodlat. Až mi Monika laskavě naznačila, že mi s tím pomůže a že se do toho dáme.
A ono to šlo.
Úklid započal drobnými neshodami o priority, ale to se brzy usadilo. A potom to šlo velmi dobře, ba dokonce jsem konečně zalepil kolíčky v čele šuplíků, čímž přestaly vypadávat. A záda komody, která byla od začátku velmi nepořádně připevněná, jsem přibil pořádně. No to vám byl tedy úklid!
Uklizeno, opraveno a ten údiv: najednou je tu daleko víc místa. Jako by se pracovna kapku přifoukla. Inu, to bude tím, že tem můj nepořádek je z větší části pryč. Hmota zmizela, prostor se uvolnil. Zázrak úklidu se dostavil.
Pročež opravuji: uklízet se má … jenom se to nemá přehánět.