WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

praskl, přišel

Přišel zas. A opět okamžitě, skoro rychleji, než jsem stačil položit telefon. Ano, jde opět o ten prasklý držák telefonu příslušný ke stativu Peak Design, o kterém jsem si tu vloni v listopadu psal a pochvaloval jsem si, jak to všechno pěkně funguje.
A je to tu znovu: praskl, přišel nový.
Údiv nad vstřícností a rychlostí už není namístě, jen poděkování za profesionalitu.
Je tu ovšem ještě další pohled na držák: on je vyrobený ze dvou materiálů. Z kovu a z plastu. Přičemž o plastech moc nevím, ale troufnu si tvrdit, že jsou použity nejméně dva druhy. Plast pevný a plast pružný. Z toho prvního jsou čelisti držáku, z toho druhého pak jakási mini botička. Nu a právě ta spodní plastová čelist už mi podruhé paskla. Ten plast na to není udělaný. Drží to na ocelovém kolíčku v těle z hliníku, uvnitř kterého je ještě pružina zajišťující sevření čelistí. Z toho plyne, že kovy jsou minimálně tři. Tedy hliník, pružinová ocel a ocel konstrukční. Nu a to spojení ocel-plast prostě nemá takové vlastnosti, které by umožnily té čelisti trvat v čase.
Jednoho krásného dne to prostě rupne, protože ta plastová čelist už toho má dost.
Navrhl jsem tedy pánovi z českého zastoupení, že místo posílání nových držáků by bylo lepší udělat ty čelisti taky například z hliníku a tím by to bylo vyřešené jednou provždy.
Pán poděkoval za nákup stativu, za přízeň značce, poslal mi okamžitě nový držák a do Peak Deignu můj návrh na změnu. A že děkuje i za ten návrh.
Inu profíci … ovšem nevím, jestli se tím budou zabývat. Výměna držáku určitě přijde laciněji, než změna výroby.
Uvídíme, až to praskne potřetí.