WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

chlazení ...

Jo jo, kde jsou ty časy, kdy jsme si dávali rande pod vocasem … Teď jsou na pořadu dne schůzky většinou nějakého oficiálního zaměření.
Zrovna včera jsem jednu takovou měl. A že prý bude šikovné se sejít, abychom to měli snadné s parkováním, támhle v jednou obchodním centru. Inu proč ne. Byl jsem tam dřív o pár minut a tak se procházím galerií, vyjdu i ven a tu mě zaujme čeština.
Tedy cedule s českým nápisem. Ono asi nikoho nenapadlo, když to na ty dveře dával, že čeština je jazyk velice ohebný a člověk si s ním někdy vyhraje. Tedy když se mu zachce.
Jelikož mně se zachtělo, tak mi to nedalo a ceduli na dveřích, za kterými je pravděpodobně schována nějaká klimatizační technologie, jsem si vyfotil. Autor chtěl zřejmě světu tímto nápisem sdělit, že pokud jde o chlazení prostor, pak zde, za těmito dveřmi, lze najít něco, co chladí prostory nájemníků budovy. Jenomže to vyjádřil příliš stručně a to dvěma slovy, jejichž význam, pokud jsou napsána takto společně, není úplně jednoznačný.
Tímto řízením osudu a autora vznikla cedule, která mě vedla k zamyšlení, zda se za dveřmi nachází skutečně chladící technologie nebo sklad nájemců, v tomto případě chlazených.
Však posuďte sami: co byste hledali za takto označenými dveřmi?

clazeni_najemnici