WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

všude čisto

A v té provizorní, byť původní, koupelně je ještě odpad. To bývá v každé takové. Jenomže tady si to původní majitelé poněkud ulehčili a novodurovou trubku od umyvadla proloženou ještě sifonem k pračce vedli po zdi. Ono to brzy stejně přijde všechno pryč, ale teď by to mělo sice provizorně, ale přesto sloužit. Trochu to tuhle u podlahy teče, tak to nejdřív vyčistím a pak utěsním.
Ovšem to s tím čistěním, to jsem si teda vážně moh' odpustit.
Proč? Vždyť čistý odpad je snad v pořádku, no ne?
Ano, je. Pokud ho nečistí čistěním zaujatej blázen. Vyčistill jsem to jednou, pak podruhý, činidla se činila, seč jim žíravé síly stačily a trubky se zevnitř blejskaly jak psí kulky. Jenomže furt to nějak dole u tej podlahy trochu teklo.
Tak to zkusím ještě jednou, naposled. Tuhle do toho sifonu k pračce nasypeme kápku toho hydroxidu, pustíme z umyvadla horkou vodu a …
… a takovou expolzi jsem ještě nezažil. Reakce sypké chemické sloučeniny s horkou vodou je tím prudší, čím větší je teplota vody. Teplota téhle vody byla hodně vysoká. A vysoký byl i sloupec vytrysknuvší z toho sifonu.
Štěstí stálo při mně a neprsklo mi to do očí. Jen jedna kapka na čele zasyčela. S nohou je to horší, tam se louh dostal skrz kalhoty a na pár místech to začalo štípat. No, okamžitě jsem to oplách, omyl a neutralizoval jsem to všechno Solvinou, ale stopy už zůstaly. Dočetl jsem se, že jsem postupoval správně a chemické popáleniny se tímto způsobem (kromě té Solviny, o které se nic nepíše) ošetřují.
Takto tedy ošetřen jsem se jal ošetřovat i místnost. Byla náramně čistá. Všude. Celé jsem to včetně okna, zdí i radiátoru několikrát vytřel, polil a znovu vytřel a pak ještě nějakým saponátem na podlahu znovu, aby ten louh zmizel.
Teda počítám, že takhle čisto tam za celejch těch vosumdesát let, co ten dům stojí, nebylo.
A proč si tu píšu takovýhle potupný přiznání o své blbosti?
No protože kdyby to po mně náhodou někdo četl a zrovna se chystal protáhnout louhem odpad, dá si třeba víc pozor než já, jestli to dočte až sem.