WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

jak se vyhazujou skříně

Skládání nábytku, toť píseň ohraná. Naposled se tu hrála před pár dny. Tudíž je třeba zapsat něco z jiného soudku.
A proto: jak je to s rozkládáním nábytku?
Úplně jinak, zní krátká odpověď.
Ale povídání o tom je dost na dlouho.
Likvidace starého nábytku je prostě problém. Buď musíte najmout firmu, která vám to z prostor, kde to nechcete, odnosí a dál se o to nějak postará, anebo jinou firmu, které řeknete, že to prostě chcete vyklidit a ta vám jemně naznačí, že byste při tom neměli být, jelikož to na místě roztlučou na maděru a vás by se to destruktivní divadlo mohlo nějak citově dotknout. S obojím už mám zkušenost.
Chyběla mi zkušenost s likvidací vlastními silami.
Nejdřív jsem to zkusil v bazaru nábytku. Tam jsem dostal informaci, že tyhle skříně jsou neprodejné. Fajn. A dál? Vyhodit! Ale jak se teda vyhazujou dvě skříně?
Vodítkem mi byly předchozí akce profesionálů.
Stěhovat a někam vozit skříně v celku mi přišlo absurdní.
Nuže tedy: destrukce.
Ale jak roztlouct prvorepublikový skříně?
Zkusil jsem to po dobrém: co kdyby se to dalo nějak rozložit bez většího násilí? A vono jo.
Našel jsem ve skříních takové kovové prvky, které musely sloužit jako spojky jednotlivých dílů. Šlo to odšroubovat. První spojku jsem prohlédl a hleďme. Není to jen spojka, je to jakýsi zámek nikoliv nepodobný spojovacím zámkům, které znám ze současných kusů nábytku typu "kup, dovez a slož sám". Naposled jsem zámky hojně používal při skládání stolu, jak psáno nedávno.
Další zámky už jsem odborně povolil vypůjčeným šroubovákem, protože ten můj nebyl dost velkej a čtyřhran k zámku příslušný jsem už vůbec neměl. Tak, zámky roztočeny a … a vida! Strop skříně jde odklopit a boky taky.
Zbytek už tak snadno nešel, ale znáte to: když nepomůže síla, pomůže ještě větší síla. Za hoďku byly prvorepublikové skříně rozloženy na desky. Tedy složit by už nešly, ale to nebylo cílem. Cílem bylo vymést je pryč z domu. To se stalo včera.
Odvezl je laskavý pán z obce v malém kontejneru do sběrného dvora.