WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

nesmrtelný knedlik

Jak je to dlouho? Může to být dva roky a pak se to ještě vrátilo a řešení nikdo nenašel. Tedy nikdo, ani podpora Applu v Irsku nepřišla na to, jak z databáze mých večerníčků v telefonu vymazat podtitulek vlastníka nahrávky. Myslím, že jsem si o tom tady psal a jaksi literárně nad tím zlomil hůl. Prostě jsem se smířil s tím, že pod každým titulem ze seznamu uložených nahrávek je slovo knedlik. Kdysi ho kamsi uložil Matěj a teď už si nedokáže vzpomenout na to, jak, kdy a kam to uložil. Tudíž si například před spaním pustím "Vynález zkázy knedlik". Na přehrávání to nemá vliv, takže mi to vlastně může být jedno.
Jenomže co se nestalo:
Dělal jsem si obvyklou zálohu telefonu a tu se mi přihodilo, že některé nahrávky z databáze jaksi vypadly. Něco se muselo stát s odkládacím diskem, kde jsou uloženy. Naštěstí mám zálohy ještě jinde. Co s tím?
Všechno znovu, řekl jsem si.
Po ověření, že opravdu všechno mám někde jinde, jsem celou databázi smazal z telefonu. Dal jsem si tu práci, že jsem to ručně vymazal i z cloudu, což byla největší dřina. Ale bylo čisto.
Dobrá tedy. Když mám čisto, můžu se věnovat léta odkládanému problému s knedlikem. Nahrával jsem testovací bloky, pořádal, zálohoval, synchronizoval. Knedlik byl nesmrtelný. Furt se tam znovu objevoval.
Až na mě vyskočila v Apple Music na telefonu ikona "get up mix" nebo tak něco. A knedlik. Ha! Kde je uloženej ten profil, pro kterej je ten mix?!
Jedno kliknutí a profil knedlik na mě vyskočil. Je to viditelně pořád vpravo nahoře na každé obrazovce. Myslel jsem si, že je to můj profil z apple id. Chyba lávky! Není! Je to samostatný profil pro sdílení Apple Music. A měl jsem to vyřešené.
Někdy v minulosti si Matěj chtěl sdílet moje nahrávky a nastavil to v mém telefonu. Od té doby na to nikdo nešáh' a nikdo nevěděl, že to tam je.
Nu, stačilo pár kliků na klávesnici a z knedlika je jirik.
Tak prosté to bylo, milý Watsone.