WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

co táhne po noční obloze

Hlášení se vyskytuje v podobách verbálních i neverbálních. Hlásit se to musí, když je potřeba a hlášení nahoru se posílá každou chvíli. Některá hlášení se třikrát opisují a originál se zakládá.
Ať už je to jak chce, mně se na telefonu kromě hromady jiných hlášení začalo teď objevovat hlášení nové. O přeletu satelitů.
Pořídil jsem si totiž aplikaci, se kterou snadno najdu to, co se pohybuje vysoko na obloze a není to ani ufo ani letadlo. Když jsem poprvé tu aplikaci otevřel, udivilo mě, kolik satelitů se kolem naší matičky Země motá a kolik je jich snadno k vidění. Zdá se, že už opravdu houstne provoz i na oběžné dráze.
Těch aplikací už jsem pár měl, ale tahle ukazuje těch satelitů nejvíc.
A tak už jsem, stejně jako vloni, koukal na ten Muskův vláček, co táhne po noční obloze jako šňůrka korálků a ruší jinak docela poklidné pozorování oblohy.
Nu a včera na mě kolem desáté večer vykouklo hlážení, že právě vylétla nad obzor stanice ISS. Teda to vám je macek. Já jí nikdy nesledoval, jelikož ji člověk najde na všech možných fotkách. Ale když už cinklo to hlášení, šel jsem se podívat. A to už si to štrádovala od západního obzoru nahoru k nadhlavníku. Hned mi to vnuklo myšlenku, že bych se mohl někdy pokusit ji vyfotit, když už to dělá skoro každý. A tak si budu muset vyčíhat, až poletí přes Měsíc. To by moh' bejt pěknej vobrázek.
Zatím jsem jen u toho pozorování a sledování hlášení.