2018

kára na Strakonické

Se říká, že štěstí přeje připraveným a něco na tom bude. Ono tedy prý taky usedne i na vola, když je utahaný. Zřejmě je to případ od případu. A tak jedu v roli nic netušícího připraveného vola takhle po Zborovské, která přechází do Svornosti a nakonec je z ní Strakonická. A někde po cestě mě cosi zaujme ve zpětném zrcátku. Podívám se pořádně: jééé … to je krásný autíčko. To jsem dycky viděl jenom ve filmu. Jsem si myslel, že mají hnízdo než za Velkou louží … a vono to jezdí i po Praze.
Naštěstí (a jsme konečně u toho štěstí) jsem měl na sedadle položenej aparát. A tak jsem to zkusil. Stáhnu okýnko, chovám se tak trochu jako vůl, protože jedu pomalu, pak zrychlím - podle toho, jak jede to autíčko vedle. On pan řidič si toho možná všimnul, možná taky ne. Ale v každým případě mě nepředjel a mně se dařilo jet dost dlouho vedle něj. Ještě jsem musel za jízdy a na semaforu stihnout nastavit expozici a přiměřeně dlouhé ohnisko, najít tu správnou pozici přes ruku … no, nebudu tady dopodrobna popisovat řízení jednou rukou a focení druhou. Kupodivu na mě nikdo netroubil a podařil se mi krásnej obrázek.
Tož nezbývá, než poděkovat šoférovi za volantem toho autíčka, že to se mnou vydržel a neujel mi hned, což s tímhle motorem jistě mohl během několika zlomků vteřiny. Nádherná kára. Však posuďte sami:


on_the_road