2018

řvali všichni

Vlastně jsem nikdy v žádném lanovém centru nebyl. Tedy měl jsem dojem, že jsem byl, ale to zřejmě nebylo to pravé lanové centrum, neboť lana lze natáhnout ledaskde. Tudíž jsem se podivoval tomu, co asi každý zná. Přinejmenším každý, kdo do lanových center chodí.
Matěj s Kačkou si přáli do lanového centra zajít a málaskaváHanička jim přání vyplnila. První zpráva zněla, že jestli půjdu s nimi, tak bych je mohl jistit. No jasně, že jo. A že prý aby mohli tři lézt, musí jeden jistit. To se ukázalo jako mylná informace (no mně to bylo hned divný, že bych držel tři špagáty).
Bylo to tak jako všude jinde na stěně nebo na skále. Jeden jistí jednoho. Pochopitelně. A tak jsme s moušikovnouHaničkou jistili. Ona Matěje, já Kačku.
Tedy musím říct, že naprosto nechápu, jak to ty děti dokázaly.
Samozřejmě, že jsou jištěný a do určité míry visí v postroji na laně, ale ne vždycky a ne úplně. A hlavně: ty překážky ve výšce tak patnáct metrů musí zdolávat sami. Kačka si hned na úvod vzala červenou (tedy nejtěžší stupeň).
Mně se točila hlava jen z toho, jak tam jako opička lezla. Vůbec nepochopím, jak je možné, že se nebála. Já měl strach za ní. Zatím Matěj vedle na jiné dráze předváděl zkušeného lanaře. Oba chodili po lanových smyčkách, po různě dlouhých polínkách, Matěj i po úzkých trámech a prkýnkách a lezl nahoru po kládách s chyty jako na stěně, Kačka zase po síti.
Vůbec nejdobrodružnější byla překážka pro dva. Tam na tom vysokém bidýlku musí jeden druhému podávat ruku, aby dosáhli na protější lano. Kačka kapánek pištěla, ale nakonec to oba překonali společně držíce se za ruce. Krása!
Nu a jako odměnu měli všichni houpačku, na které je všechny tři postupně i s mouveselouHaničkou shodil pan instruktor z polšinky.
Řvali všichni.
Když jsem ovšem pravil, že teď už to umějí a tudíž můžem vyrazit na Žďákovák skočit si na bungee (nevím jestli se to tam ještě pořád dělá), pravili všichni, že to teda ne a pan instruktor se nechal slyšet, že on by teda z mostu taky neskákal.
A to mi konečně kapku zvedlo sebevědomí, jelikož já onehdá z toho Zvíkováku (to je ten další most vedle) skočil.
Ale to už je opravdu dávno.

lanove_centrum_180828