2018

frontovej zákon

Někde jsem zaslechl, že události se shlukují do jakýchsi skupin. Mělo by to vypadat tak, že se nic neděje a pak najednou se odehraje hromada událostí v jeden čas. Určitě na to bude nějaká teorie. Ovšem jestli je teorie na frontu, to nevím.
Nesl jsem tři dopisy na poštu. Tuhle na Újezdě. Pošta je to malá, já mám radši malý pošty, chodím proro tam. Na chodníku skoro nikde nikdo, jenom snad nějakej ten turista. Vejdu na poštu, dva pánové u okýnka, jinak prázdno. Poštovní poklidná atmosféra. Jen jsem si stoup' za toho druhýho pána, vrzly dveře. Další člověk. Pan Brblal. Sotva vešel, už hudral na frontu a čas v ní strávený. A za ním další. Pán u okýnka projednával jakési poštovní řešení a doručování něčeho, co doručovat potřeboval, tudíž to zabralo nějakou chvilku. Do brblání znovu vrzly dveře a už vrzat nepřestaly.
Zatím, co pán u okýnka předkládal podrobnosti svých požadavků, ze dveří se staly lítačky a dovnitř se hrnuly zástupy nedočkavců, které se na poštu začaly slejzat, jako by se rozkřiklo, že se tam rozdává guláš. Za chviličku bylo na tý malinkatý poště narváno tak, že by pětník nepropad'.
Kde se ty lidi vzali? Ještě před minutkou bylo na ulici prázdno.
Záhada. Musí na to bejt nějakej vesmírnej zákon a vytváření front na poště. Frontovej zákon.