WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

podruhý vrácený peníze

Abych uzavřel tu prožluklou záležitost s reklamací kávovaru, musím si tu zapsat, že to pochopitelně nějakým vrácením peněz nemohlo skončit. Já totiž tu náhražku vážně nemám moc rád a závislost na něčem hořkým po ránu mi nepřijde tak vážná, že bych ji měl léčit. Tudíž pryč s granulkama a pojďme najít něco, v čem se dají dál používat ty kapsle, co jich tuhle v lince leží zásoba.
Zašel jsem do obchodu a protože vím jen to, že kávovar má mít pořádnej tlak, ptal jsem se paní prodavačky, estli tuhleten, co jsem si vybral, má ten tlak pořádnej. Paní nevěděla, ale řekla, že se podívá. Já se taky díval v telefonu na síti, ale nenašli jsme než to, že ani výrobce se tlakem nechlubí a kdesi cosi píšou o tlaku prachmizerném. Tak jinej stroj.
Pro jistotu jsem se ještě zeptal:
"A je to na ty obyčejný kapsle?"
"Jo, je to na kapsle."
Tok jo. Vzal jsem ho a tím si zadělal na problém, jelikož netuším, že kapsle jsou všelijaký, nejmíň dva druhy, možná víc. Ty moje do toho nešly.
Zpátky do obchodu.
"Ale vy jste se neptal na jaký kapsle to je. Jen jestli to je na kapsle. A to je, " pravila paní prodavačka.
"A jak mám vědět, že je víc druhů kapslí?"
Pokrčila rameny a vrátila peníze.
Měl jsem tedy už podruhý vrácený peníze za kávovar, ale to věc neřešilo. Musel jsem jinam.
Zašel jsem do dalšího obchodu.
Tam měly ty aparátky rozdělený ve spoustě regálů podle druhu. Mletý kafe, zrnkový kafe, kafe v kapslích takovejch, kafe v kapslích makovejch. Pětkrát jsem to vobešel, zkoumal, co je co. Eště mi jeden pán radil, že tuhlety jsou ty, co von má a co já je chci a co do nich dou tyhlety kapsle. Třikrát jsem to s prodavačem vověřil, několikrát se znovu ujistil a po dlouhým rozumování si vzal ten, co vypadá jak mašinka. Dokonce z něj de i pára.
Uff, to by bylo. Už mi nějakou dobu slouží, ale byla to fuška.
Tak snad vydrží dýl, jak dva měsíce.