WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

blesková pohoda

On tedy v pátek byl nejdelší den a tím pádem je nýčko vopravdu léto, což se dá už nějakou dobu dobře vysledovat podle letního počasí a minulý týden i podle letních bouřek.
V pátečním zápisu jsem zmínil bouřku čtvrteční.
V pátek asi tak kolem půl desáté večer mi volal Ondřej, jestli u nás už lítají svatojánkové. To jsem zatím nekontroloval, přiznal jsem. Ale taky jsem popsal, že to zrovna bouří a místo svatojánků jsou vidět blesky. A tak jsme se shodli, že si je vyfotíme. Ondřej za chviličku přijel, jelikož od nás je líp vidět na Medník, nad kterým to právě blýskalo. A tak jsme rozložili tábor za humny. Stoleček, židličky, lahvička, skleničky … a fotili jsme blesky. Blesková pohoda. Končili jsme s bouřkou krátce před půlnocí a když jsem pak prohlížel ten jeden složený obrázek, který se mi podařilo zaznamenat, našel jsem na něm i ty svatojánky, kteří kolem nás tu a tam v té tmě přelétli. Jsou to takové klikaté zelenavé šmouhy nad polem. Ovšem blesky dominují.
K tomu dnešnímu i pátečnímu obrázku se pojí ještě jedna úsměvná příhoda: když jsem je zveřejnil na fejsbůkových skupinách fotografů, ve kterých jsem členem, jeden ze správců jedné skupiny mi je vymazal. Že prý jsem neuvedl svůj kopyrajt a aparát, což je v pravidlech. Inu, pravidla jsou pravidla a tak jsem to napravil. A hned se lajky sypaly.
Tuhlec jsou ty páteční blesky nad Medníkem.

blesky_190621