WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

18%

Ale samozřejmě, že se rád dívám na filmy, které mě baví. Mám toho hromadu v archivu, sype se toho halda ze streamovacích služeb a jeden musí vybírat. Ano, vybírám. Jenomže poslední týdny to nějak drhlo.
Jedním z technických prostředků k vybírání sloužících je totiž dálkové ovládání k apple tv. Taková ta placička. A ta placička nějak začala zlobit. Například pohybovala kurzorem proti směru pohybu prstu. Nebo reagovala pomalu. Nebo nereagovala vůbec. Nebo začala přeskakovat funkce a nabízela rovnou formátování či vymazání celého adresáře.
No co je tohleto za šlendrián?! Ty jablečný věci dycky fungujou bez chyb. A teď tohle.
Nu, nějaký ten den jsem stejně neměl na zábavu a filmy pomyšlení, tož jsem to nechal tak. Třeba se to časem nějak samo spraví.
Ale vono se to nespravilo. Vono se to zhoršilo. Včera večer se to zbláznilo úplně a votrávilo mě to tak, že jsem šel do postele poslouchat Saturnina.
Ale předtím jsem se ještě podíval, jestli je placička dost nabitá. Nebyla. Měla jen slabých 18%. A to ještě kdoví jestli. Strčil jsem ji tedy do nabíječky a šel si za svým. Tedy za Saturninem. Ten nezklame nikdy.
A teď po ránu před chvílí jsem to byl zkontrolovat. Tak co? Placka už je nabitá?
Jo, byla.
A najednou jako by obživla. Nikoliv však živou vodou, ale elektřinou. Stačilo ji nabít a už zase funguje, jak má.
A já jsem zase o něco chytřejší: stačí nabít baterku!