WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

moře plný Nautilů

Hned po cvičení jsme šli do hospody.
Inu, včera byla středa, do hospody třeba.
Cičení bylo tentokrát nikoliv virtuální, ale sešli jsme se už podruhé tento týden na Paloučku. Je to tam daleko lepčí, než ve světnici před monitorem. Ovšem hospoda, ta je pořád virtuální, poněvadž to máme k sobě dost daleko. Zvlášť z Pensylvánie je to štreka. S Ondřejem jsme přišli trochu později, protože z Paloučku je to přeci jen kousek a nestačí jenom přepnout míting. Člověk se musí fyzicky přepravit z Paloučku před tu obrazovku.
I nešť i tak jsme probrali kdeco.
I ten covid - pas, co jsem tu o něm včera a předevčírem psal. A došla řeč i na současnou situaci kolem dostávání holek do postele, což jsem tu zmínil v pondělí. Je to proti přírodě, shodli jsme se všichni. I ten vrabec na střeše na tu vrabčici po nějaké chvíli namlouvání hopsne a nečeká na souhlas, natož pak aby ulít, když ho paní, vlastně slečna, vrabcová klovne. Takhle to příroda zařídila. Jenomže člověk se do toho přírodě začal plést. Úplně stačí, aby po třiceti letech nějaká vrabcová prohlásila, že tenkrát, před hnízděním, pravila vrabčákovi, že si to nepřeje a vrabčák je v průšvihu. Nedbal nesouhlasu a teď to má.
Načež jsem prohlásil, že holt bude nutný si k příslušnému aktu vyžádat předem písemný souhlas notářem ověřený.
To ovšem nenechalo Ondřeje klidného a pravil, že tenhle postup je příliš zdlouhavej a zastaralej. Že dneska máme všichni chytrý telefóny a že nám všem dá nápad, jak zbohatnout.
"Napište někdo aplikaci do telefonu. Nebude to covid - pas, ale … - pas. Stačí, když dotyčná přiloží palec na obrazovku na důkaz souhlasu a je to vyřízený!"
Začali jsme to rozebírat a někdo, myslím, že to byl Richard, hned vznesl faktickou poznámku, že otisk palce nebude stačit, že se musí přidat nějaké další ověření, poněvadž co když příslušná souhlasící po třiceti letech prohlásí, že byl její otisk palce použit bez jejího vědomí. Například ve spánku.
"Tak to se dá vyřešit například třemi přítomnými svědky," doplnil návrh na ověření souhlasu Ondřej.
No chechtali jsme se všici.
Ale teď, když to píšu, mi to už tak k smíchu nepřijde. Ondřej je spisovatel sci-fi a tím pádem i vizionář. A takovému Julesovi Verneovi taky nikdo nevěřil, že bude za pár desítek let moře plný Nautilů …