WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

OneWheel

Bartoloměj dostal od tatínka k prvním narozeninám svůj první skateboard. Kdepak, není to žádná plastiková náhražka. Vopravdovej skejt. Ne snad, že by na tom už mohl jezdit, Bartoloměj sotva chodí, ale dobrej skejt, to je základ. Už proto, že Juráš je skejťák. A proto pořídil synkovi skejt a sobě jednokolku.
Tedy OneWheel se to jmenuje a stojí to jako drahej foťák nebo laciná vojetá Fabie.
Juráš si na to šetřil a pak prý rozvažoval, jestli si to vůbec má pořídit a jestli by nebylo lepší opravdu si pár peněz přidat a koupit nějaké autíčko v bazaru. Ale pak zvítězila ta skejťácká duše a OneWheel se stal ještě před prázdninami jeho novým dopravním prostředkem. A to doslova.
Probírali jsme tuhle, jak se na tom jezdí v helmě, že už si na tom i natlouk', když mu někdo vlezl do cesty, že jezdí ale bezpečně a tak, že všichni kolem něj mají přednost. Jezdí na tom prkýnku s tlustým kolem uprostřed do práce. Že je to rychlejší. No bodejď ne. Vyveze ho to i do kopce a jezdí to třicítkou po rovině.
Nu a včera jsem vezl Juráše já.
Jeli jsme autem na rentgen. U Bulhara mu den před tím nějací turisté, kteří šli ve skupině přes celý chodník, vlezli do cesty, on uhnul, ale na mokrém se kolečko smeklo a kotník byl v háji. Naštěstí se ukázalo, že v háji není, že je to jen pohmožděné, stáhli mu to a nařídili klid.
Klid Jurášovi nařídila i Álla.
Přiznal totiž, že mu to jeho kolečko zabavila.
Inu, manželky …