WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

tři kubíky

Když stavíte, potřebujete likvidovat. A když likvidujete, potřebujete to likvidované někam odvézt. Byla tu řeč o rozložených skříních. To ale není ten pravý stavební odpad. Stavební odpad jsou trosky toho, čím a z čeho se staví. A na to je potřeba kontejner a ten kontejner se pak odveze do deponie a tam to rozloží, rozdrtí a recyklují. Tož jsem přivolal po dohodě s panem řemeslníkem kontejner. A že prý stačí až za týden, nemusí to být dneska.
Dobrá, za týden bylo včera.
Pán přivezl kontejner. Ten malej, jenom tři kubíky. Ale i tak jsme ho naplnili. A o tom je dneska řeč.
Před týdnem se totiž zdálo, že sutě je jenom asi pět kyblíků od omítky. Jo, jenomže pak přijeli kominíci - frézaři. A po nich pan kominík - vysekávač a včera jsem si vzpomněl, že vysbírám zahradu od všelijakých nezahradních předmětů typu stavební odpad. Mezi ně patřily cihly, tvárnice a další kdysi dávno odložené materiály. Včetně betonových metrových kanalizačních trubek vkusně obrostlých mechem. Ty byly nejtěžší. Mohlo jich být tak šest. Nu a kontejner se pomalu plnil a plnil - a rázem toho byly tři kubíky.
Pán měl pravdu: ze ten týden se sešlo tolika odpadu ze stavění, že jsme ten kontejner využili docela. Inu zkušenost řemeslníka.
Jen mě tak nějak zaráží, kolik starého se toho musí povyhazovat, aby mohlo vznikat něco nového.