2018

kouzelnej spíš nebude

… protože vlastníme nakrátko utržené sluchátko.
Správně, uhodli, Mach a Šebestová. Dělali kdejaké psí kusy, jelikož měli řečené sluchátko. Utržené. Já ho kdysi kdesi míval taky a pak se někam ztratilo. Ale stejně se mi s ním jakživo nepovedlo něco vykouzlit. Teď jsem si na něj vzpomněl, jelikož mi opravovali kůži.
Nezúčastněnému čtenáři by se mohlo zdát v tom lepším případě, že to spolu nesouvisí, a v tom horším, že mi přeskočilo. Chyba lávky! Souvisí a nepřeskočilo.
Mám totiž, tedy měl jsem, značně ošoupanou sedačku v autě. To člověka zlobí a tudíž jsem se začal pídit po tom, jak a kde to nechat opravit. Pochopitelně se dá koupit celá sedačka, ale to mi přišlo poněkud neekonomické. Hledal jsem dál a našel jsem mistra kůže. Tak si říkají a opravují čalounění v autech, na židlích, sedačkách a počítám, že by dali dohromady i to přetržený kanape pana přednosty. Opravili mi to náramně. A navrhli, že by dokázali znovu potáhnout i ten volant, co je už taky odřenej.
"To by bylo skvělý! A jak dlouho by to trvalo?"
"No … asi tak čtyři, možná pět dní …"
"Tejden!? … Tak to nepude. Já to auto potřebuju denně."
Sedačku mám tedy sice jako novou, ale ten volant, to by nešlo. Tejden bez auta kvůli volantu … ale počkat! Napadlo mě, že by to mohlo mít řešení.
"A co kdybych měl ten volant náhradní a vy byste mi ho tam dali, ten můj opravili a pak to zase, už nově potažený, dali zpátky?"
"To by šlo."
A tak jsem začal pátrat. Nejdřív koupit, ale když majitel volantu, který jsem našel, zvedl cenu na dvojnásobek, přestalo mě to zajímat. Zeptal jsem se tedy v servisu, jestli by neměli nějakej na půjčení. Kdepak, nemají, že to ale nedávno taky řešili a že bych to moh' zkusit na vrakovišti. Zkusil jsem to hned a ejhle: pán byl laskavej, pochopil, že kupovat volant nepotřebuju, ale půjčit by to prý šlo. Že prý zjistí, jestli najdou zrovna ten můj. A našli. A že to uděláme jinak: že mi ho za dvě stovky prodaj a pošlou na dobírku. Báječnej člověk!
Nu a tak jsem byl včera na poště pro balík a teď mám doma náhradní volant. A vypadá jako utrženej, eště z něj kouká kabílek. Jako od toho sluchátka.
Jenom si nejsem jistej, estli bude kouzelnej. Počítám, že spíš ne.