2018

těšit se na Přízrak

Před lety jsem si tu někdy během Vánoc ukládal na pokračování pamětnický komiks z roku 1968. Tenkrát, když vycházely ve Slovíčku - sobotní příloze Svobodného slova, jsem ty seriály přímo hltal, kromě jiného i proto, že k hltání moc jiných komiksových seriálů jaksi nebylo. Došlo i na vystřižení a uschování.
Jenomže ty seriály nebyly všechny kompletní. Nedozvěděl jsem se například, jak to bylo s Mahagonovým hausbotem, co se stalo v Hotelu Victoria nebo kdo přesně měl Strach z vesmíru. A tak jsem během let pátral, jestli třeba někdy někdo něco z těch seriálů nevydá. Vydali, ba dokonce i obarvené. Jenonomže jen pár a zrovna ty, které jsem měl kompletní.
Pokusil jsem se tedy vnutit ty komiksy přátelům z Comicscentra, jestli by je nechtěli doplnit a vydat. Kdepak. Nechtěli. Oni jsou na ty americký … tedy ne že bych je nekupoval, ale pořád mi chyběly ty staré, od Miloše Nováka, co je nemám všechny …
No nic. Hledal jsem dál.
Před krátkým časem jsem si pro sebe objevil dalšího vydavatele komiksů, který se zabývá českými starými autory. Přinesl jsem si jeho vydání a usoudil jsem, že právě on by mohl … no nemohl. Napsal mi, že je vydávat nebudou, ale že si můžu koupit jiný … inu, žádnej srdcař, spíš obchodník. Ale mezi řádky odpovědi jsem našel i zmínku o tom, že to stejně bude vydávat někdo jinej …
Ha!
Zapátral jsem a objevil jsem, že se letos na jaře kdosi sháněl přesně po těch komiksech, co mám doma schovaný … a že to bude snad pro Albatros. No to je bomba! Tam znám Ondřeje Müllera! Hned jsem mu napsal. Jestli je pravda to, co jsem vygůglil a jestli nechce půjčit k oskenování to, co mám doma.
A měl jsem to!
Pan Müller mi napsal, že to pravda je, ale že už mají včechny skeny shromážděné a knížka by měla vyjít začátkem příštího roku. No to je báječné. Konečně se dočkám nějakého uceleného vydání komiksů z dílny Miloše Nováka. Už se nemůžu dočkat.
A pokud nejsem sám, koho ty staré kresby stále přitahují, tuhle je pro ukrácení čekání komiks
Přízrak chce tmu, který si tady na svých stránkách už pár let uchovávám, a který vyjde příští rok.
Tož teď už nezbývá, než se jen příjemně těšit na Přízrak.