2018

Amidalu jsem poznal

To letos vzácné a očekávané počasí nastalo v pátek. A v sobotu už pršelo a v neděli jakbysmet. Dneska pršelo už nad ránem a zdá se, že to bude pokračovat. Zatím spadlo nějakých 17mm za dva dny. Je to dobrá zpráva. Navíc ty letošní báječné prázdniny skončily dokonalou změnou počasí - tedy ochlazením a deštěm, což je ideální pro nástup do školy, neboť co venku, když prší. Ve škole je líp.
Nu a protože i u nás jsou dva školáci, dějí se drobné přípravy. Například kupování lítačky na celý rok nebo malování tabule na stěnu. To si totiž vyvzpomněl Matěj. Že existuje takovej nátěr, co vypadá jako normální barva na zeď, ale když to uschne, tak se na to dá malovat a zase mazat. Jako na tabuli. A tak jsme s Matějem tu barvu, co mu málaskaváHanička pořídila, matírali na stěnu. Já měl jen hlas poradní a staral jsem se o přípravu. Hlavní slovo s válečkem měl Matěj. A šlo mu to náramně.
K jedné hodině odpolední v sobotu už jsme byli hotoví a zatím už Kačka uvařila oběd!
Ta vám je šikovná.
Prostě přišla, jestli máme ty klobásy a kolik česneku a rajčat se dává do té omáčky na špagety - no a jen jsme skončili, už bylo na stole.
Máme my to ale šikovný děti.
Nu a v neděli jsem si vzal jako záminku koupi lítačky pro oba bez fronty a zajeli jsme jaksi "cestou" do kina. Poslední prázdninový kino - typicky letní pohádka o tom, kterak megalodon hlavního hrdinu nakonec přeci jen nesežral. Pobavili jsme se a užili si i nedělní odpolední čtení. A to už večer přijela másnaživáHanička s výsledkem dvoudenního workshopu - naučila se kreslit portrét! Žádnej Michalangelo z ní zatím není, ale princeznu Amidalu jsem poznal, takže něco se naučit musela.
Tedy to vám byl zase báječnej víkend.
A teď hurá do školy!