WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

baterka a kafe

Baterky … jo, baterky jsou někdy na baterky. Bez nich to nejde, ale bejvá s nima potíž. Jako s tou u Matějova notebooku.
V květnu jsem pořídil novou. A v červenci se odporoučela. Nuže tedy reklamace. Vyřízeno kladně, pořízena tatáž nová baterie, tedy akumulátor. A ten vydržel měsíc.
Včera jsem ho zanesl opět do servisního střediska, reklamace přijata bez řečí a ptám se:
"Nemáte nějakou radu, co s tím? To je už druhá špatná rychle za sebou."
"To je jednoduchý. Nekupujte Patonu."
"Ale dyť jsou dobře hodnocený."
"Jo, sou. Ale tyhle do noťasů jsou nespolehlivý. My to tu máme furt."
"Aha … a co teda?"
"Máme tu jiný, vyzkoušený, ty sou spolehlivější."
"No jo, tak já to zkusím až to bude vyřízený s touhle. Dík za radu."
A teď aby se v tom člověk vyznal. Když jde o foťáky, jsou baterky Patona vychvalovaný jako skvělá náhrada originálních. Že by to u akumulátorů do počítačů neplatilo? Uvidíme. V každým případě se v CZC chovají slušně a bez řečí tu první reklamaci vyřídili, tak snad to dopadne stejně i s touhle.
A abych tu svou přízeň rozdělil spravedlivě, šel jsem cestou z CZC do Alzy, že si tam koupím kafe. Oni tam mají dobrý. Vůbec není kyselý a kilovka je za dobrou cenu. Je to sice taky "počítačová firma", tedy obchod spotřebním zbožím, ale nějak to vyšlo a prodávají i kafe. Jenomže když přijdete do jejich výdejny, není to tak snadný. Nikde není tlačítko "koupit kafe", pokud nebereme ten automat, co si z něj to kafe můžete na místě dát. Musíte se proklikat na "chci poradit" a u pultu pak vysvětlit, že nechcete radu, ale kafe. Jenomže včera jsem přišel sice do prázdné výdejny, ale ta jediná slečna, co byla přede mnou, řešila něco děsně složitýho. Pak přišli další zákazníci pro to, co si objednali a já musel na to svý kafe čekat dobrejch dvacet minut. No jo, holt, když si člověk umane, že potřebuje zrovna tohle, musí něco vytrpět. A tak jsem trpěl.
I nešť, stálo to za to, zrovna ho piju. Je fakt dobrý.