2018

web a vrzání

Příčinné souvislosti lze vysledovat kdekoliv. Pochopitelně i tam, kde nejsou, pokud si dá člověk s hledáním dost práce. V mém případě to zas tolik práce nedalo, i když šlo o souvislost mezi tvorbou webových stránek a vrzáním.
Probudil jsem se totiž s myšlenkou: tak, a já zapomněl jet do servisu!
Už mi totiž nějakou dobu vrže kolo. Vrzání není úplně ten správný popis, poněvadž když nějaký kolo vrže, bejvá to nejčastěj kolo u žebřiňáku. Tohle je spíš takový … no, těžko to popsat, to se musí slyšet. Takže se spokojím s vrzáním jako s metaforou.
A protože to vrzání je těžko rozpoznatelné, ani pan Hrubý, ani servis autorizovaný neviděli důvod, proč to opravovat, když to není slyšet. Počkal jsem tedy. Teď už to není slyšet o něco míň. Tedy je to o něco víc slyšet.
Řekl jsem si, že to zase zkusím a dohodl se s panem Hrubým. A že mi zavolá, až bude v práci a já se dostavím.
Dostavil se, zavolal a to už se blížíme k té příčinné souvislosti.
Pan Hrubý totiž zavolal zrovna ve chvíli, kdy jsem se už čtyřiadvacátou hodinu věnoval počítači mépracovitéHaničky (popsáno dostatečně včera). Odpověděl jsem, že je to skvělý, že děkuju a že přijedu hned, jak tady něco dokončím …
A u toho zůstalo.
Dokončil jsem jedno, objevoilo se druhé, pak přišly děti z tréninku, objevilo se třetí, pak přišla máveseláHanička, objevilo se čvrté, cosi se zaseklo, já musel hledat nápravu, novou instalaci … a na to kolo a na pana Hrubého jsem úplně zapomněl. Vzpomněl jsem si až v půl šestý ráno …
Teď se budu muset dneska omluvit, dohodnout si další schůzku a vysvětlit příčinnou souvislost mezi správou počítače, tvorbou webu a vrzáním kola … to bude oříšek.