WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

Saturn

Včera jsem si znovu zkoušel vyfotit Měsíc. Fotku jsem přidal k té předvčerejší a jak vidno v předchozím článku, povedla se ještě líp. Ono totiž bylo vyfoukáno a jasno, což takovým fotkám svědčí. A protože byly podmínky tak skvělé, nedalo mi to a nechal jsem se inspirovat jedním kolegou fotografem, který poslal do fóra fotku Saturnu. Pravda, má delší sklo a novější foťák, ale nešť, zkusil jsem to.
A vono to vyšlo.
Vopravdu bych nečekal, že se mi podaří zachytit Saturn tak, že když člověk ví, jak má vypadat, pod tím maličkatým flíčkem si ho představí. Za daných podmínek, tedy formát čipu MFT, objektiv 40-150/2,8 Pro a telekovertor 2x, čili po přepočtu pouhý 600mm teleobjektiv, to je, myslím, docela výkon. Zkoušel jsem vyfotit i Jupitera, který je výrazně jasnější, ale nevyšlo to. Nějak ho ne a ne zaostřit. Nevadí, pro dnešek stačí Saturn.
Ano je to jen taková mrňavá rozmazaná šišatá tečka, jenže si v ní člověk toho Saturna najde, to musíte uznat. No, co vám tu budu vykládat, mám z toho radost, že to tak vyšlo.

Saturn_200728