WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

co umí umělá inteligence

Poslal mi Matěj pro pobavení fejeton, který psal ve škole. Musím se přiznat, že jsem nechápal, o co jde. Pak mi vysvětlil něco o fyzice, rozpínajícím se vesmíru, Dopplerově jevu a pozorování hvězd. Trochu jsem to pobral, ale když si to celé přečtu znova, zas mi to nedává smysl. Je to něco jako pověstná Cimrmanova anekdota H2SO5 … taky se smějí jen někteří.
Nu a včera jsem se od Michala v hospodě dozvěděl o umělé inteligenci, která je k dispozici na vyzkoušení a on-line vám i v češtině odpovídá a umí generovat texty a to včetně například marketingových strategií nebo opravování kódů při programování v html …
Nuže, zkusil jsem tedy před chvílí poškádlit AI a vyžádat si fejeton na téma: proč není v noci světlo, i když svítí hvězdy. Trvalo jen pár vteřin a AI začala psát:

V noci není světlo, i když svítí hvězdy, protože hvězdy emitují světlo, které má pouze minimální intenzitu. Ve srovnání s Sluncem, které produkuje silný a jasný světelný tok, je světlo produkované hvězdami velmi slabé.

V noci, když se díváme na oblohu, vidíme jen stíny okolních objektů a žádné jiné světlo, takže vše vypadá tmavě. Abychom mohli vidět v noci, potřebujeme jiný zdroj světla, jako jsou lampy, světlá ze střech nebo městské osvětlení.

Je třeba si uvědomit, že světlo produkované hvězdami má také dlouhou cestu k našim očím, a i když má určitou intenzitu, mnoho světla se rozptýlí a ztrácí se v atmosféře Země.

Ve skutečnosti je tma v noci přirozeným a nezbytným faktorem pro naše tělo a přírodu. Noc umožňuje našemu tělu odpočívat a regenerovat se, a také umožňuje životnímu prostředí kolem nás dýchat a udržovat rovnováhu.

Zkrátka, tma v noci je důležitou součástí přirozeného cyklu dne a noci a i když svítí hvězdy, světlo, které produkují, není dostatečně silné na to, aby osvětlilo celou Zemi.

Tak a je to. Text mezi tečkami … … je vygenerován pomocí AI.
Konec přemýšlení, konec psaní ročníkových a diplomových prací, netřeba marketingových specialistů. Vše zvládne umělá inteligence.
A lidstvo zblbne.