WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

zaseklej kartáč?

Nefunguje. No prostě ne a ne. Ten uklízecí robot je tuhej od chvíle, co jsme přijeli z hor.
Včera mě to dožralo. Dyť přece svítí! Ale jenom, když je v nabíječce. Jen ho sundám z kontaktů, je po něm.
Baterie? Kontakty? Něco v progamu? Zaseklej kartáč? Něco dalšího?
Začal jsem tím nejjednodušším: rozebral jsem kartáč, vyndal jsem z robota vklíněnou myš. Tedy myšplyš, kterou před vysavač s oblibou předhazují kočkeni a pak čekají, až se zasekne a maj z toho bžundu. Vyčistil jsem to, vysypal jsem to, nasadil do nabíjecího doku … a nic.
Pokusil jsem se to celé resetovat. Mačkal jsem knoflíky, dálkové ovládání, pokoušel jsem se to monstrum připojit na wifi, zkoušel jsem po tisící vyčistit kontakty, zkoumal jsem motorky, jestli nejsou spálený … nic.
Tak návod.
Ale kde ho vzít? Nejdřív jsem na síti našel českej, pak anglickej, ale ani v jednom se nepsalo o tom, co dělat, když se nic neděje. Jen v tom anglickým jsem zahlédll jakési doporučení, že když to nejde přes dok, dá se robot nabíjet i přímo kabelem vsunutým do zdířky na boku.
No dobrá, tak kdepak je ta zdířka?
Ha, tady! Ale co je to vedle? Vypínač?
Vypínač!
Vobyčejná kolíbka O/I.
Byl vypnutej!
Cvak … !
A robot se rozejel.
Tak zblblej jsem těma chytrejma domácíma udělátkama, že jsem prostě zapomněl, že kromě toho centrálního tlačítka má robot ještě další vypínač. No páni inženýři, jestli to pude takhle dál, tak najednou někdo někde zhasne a všichni zůstanou po tmě, jelikož nikoho nenapadne hledat, kde je vypínač. Já už to tedy mám za sebou.

ps
Ale to celé přeci jen k něčemu bylo: robot už je připojenej na síti a můžu ho ovládat z telefonu …