2018

osmnácté Skotské hry

Takováhle data přitahují události. Ostatně už Jára Cimrman nabádal, aby si každý dobře rozmyslel, vzhledem k pravděpodobnosti vytvoření historického milníku, kdy své činy bude uskutečňovat. Pořadatel Skotských her se Cimrmanovým pokynem řídil a proto se 18té Skotské hry konaly 18.8.2018.
To dá rozum, že jsme museli být při tom.
A bylo to opět velkolepé. Na Sychrově to žilo. Dokonce nechybělo ani překvapení a o dvanácté při slavnostním zahájení seskočili čtyři parušutisté přímo před zámek, přičemž ten poslední byl devadesátiletý pán, kterému nechyběl šedivý plnovous, kilt a… A pod kiltem mu taky nic nechybělo. Tedy kromě toho spodního prádla, které ovšem praví Skoti pochopitelně nepoužívají.
Po seskoku následoval tradiční výstřel z děla, dudáci vpochodovali na plac a bylo zahájeno.
Tentokrát jsem se nechal ukecat a spolu s Jurášem jsme šli i do soutěže, což obnáší vrh kamenem, hod závažím a hod kládou. Plus ještě farmářský běh se dvěma závažími po pětadvaceti kilech.
Tak abychom to vzali od té klády: Tu se mi bez problému podařilo zvednout a hodit. To, co se mi nepodařilo, bylo jí otočit, takže se hod nepočítal. Musí na to bejt grif a ten já nemám, jelikož jsem kládou házel poprvé v životě a ten pán, co mi to vysvětloval, pravil, že jak už tu kládu mám ve vzduchu, tak se pak ve správnou chvíli švihne a tím, že se pak kláda …
"Jo, rozumim, to už je pak jednoduchý …"
"No … tak nějak …"
No, možná příště. Třeba zkusím trénovat, abych věděl, jak na to.
Takže vásledky mám - kláda (- znamená neměřilo se); 3,85 závaží; 4,00 kámen; 58 běh.
Napoprvé to asi nebude špatný, i když, počítám, budu s výsledky někde na posledních místech. Ovšem o umístění nešlo. To důležité byla pochopitelně účast a hlavně: hagis jsme si s Jurášem dali dvakrát. Letos měli moc dobrej. Matěj měl jen jednou a taky mu moc chutnal.
S Jurášem máme oba diplom a všichni dohromady zážitky. Například Kačka si pochvalovala, že letos konečně viděla dudáky pěkně zblízka a máveseláHanička zas může říct, že jsem jí konečně předved, že umím házet kládou.
Inu osmnácté Skotské hry byly fajn.

Sychrov_180818_0

Sychrov_180818_1

Sychrov_180818_2