WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

funguje to

Tak abych tu nedštil jenom oheň a síru, musím si poznamenat, že jako jednoudávkouočkovanejobčan jsem byl zvědavej, jak se teda prokážu těm zesílenejm kontrolám, co budou chodit po hospodách a tahat ze štamgastů přiznání, estli se byli nechat vopíchat. Já teda byl, jak jsem tu už psal a druhá dávka mě čeká. Ale to vím já a paní doktorka, co mě zpovídala a sestřička, která mi to píchla. Ale ví to i systém? Jo, kdybychom žili v roce 1984, tak bych se ani neptal, systém by věděl všechno. Jenomže nežijeme v dobách Orwellových, což je z pohledu jistot sledování doba nejistá, jelikož si sice všichni myslíme, že nás Velkej bratr sleduje, ale jistí si s tím nejsme. A tahleta nejistota mi seděla za krkem.
Už jsem od znovuotevření byl párkrát na jídle v restauraci a žvýkaje skývu jsem si říkal, co asi udělám, když mě lapnou bez certifikátu. Budu jim říkat, ať si zavolaj do Dobřichovic, tam že mě píchli a tam že budou vědět? Nebo si mě najdou sami v nějakým jejich systému? No, nevěděl jsem. Utěšoval jsem se informacemi z novin, že když odmítnu kontrolóra informovat, mám se odvolat na nějakej paragraf o tom, že nemusím nic řikat, jelikož bych moh' svědčit sám proti sobě a to se nemusí, když se nechce.
Musím přiznat, že to byly úvahy čistě povrchní, jelkož mi oběd nechutnal o nic míň. Přesto jsem o tom přemýšlel.
Ode dneška je tomu konec.
Ode dneška si může každej stáhnout z Očkovacího portálu občana svůj certifikát, což jsem učinil.
Funguje to, údaje seděj, sem vočkovanej!
Tož sláva! Alespoň něco.
Cesta k nápravě lidstva je otevřená.ps …

Nefunguje to!
V devět dopoledne jsem byl na přeočkování proti klíšťové encefalitidě. Paní doktorka obdivně prohlížela můj čerstvý certifikát na mobilu a sestřička se mezitím zkoušela připojit na stejný portál občana, ze kterého jsem si brzy ráno stáhl svůj certifikát. Připojila se, stáhla si svůj certifikát a vzápětí celý portál spadl a zahlásil chybu. Teď v novinách čtu: "Očkovací portál je přetížený…"
To jsem tedy přehnal, chválit stát za něco, co funguje. Naopak. Nic nefunguje!
Příklady ze žhavé současnosti nebo velmi nedávné minulosti:
Nákup elektronických dálničních známek … systém zkolaboval první den
Trasování nákazy a "elektronická rouška" v telefonu … systém přetížený, trasování se nestíhá, elektronická rouška buď posílá mylné údaje (ověřeno = Jurášovi přišla matoucí sms) nebo neposílá nic
Nu a teď ten portál očkování občana … systém zkolaboval první den.

Tož tak.