WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

útočit netřeba

Nejlepší obrana je útok, praví ošoupaná poučka. Ošoupaná avšak prudce účinná, řeknete si. Jo, Je to tak. Ovšem ne vždycky. Jsou i jiné způsoby.
Tak třeba:
Máte sadu telefonů v rodině. Jistě, každý to tak má. K těm telefonům ještě sem tam nějaký ten tablet či počítač. Ekosystém se tomu mezi lidmi od fochu říká. A v tomhle systému vám funguje něco jako "kup jednou, použij pro všechny". Týká se to prográmků čili aplikací pro ty aparátky. Je někdo, kdo je určen jako správce a platič a ostatní jen objednávají a sdílí. Taky běžné. Každý ví, každý používá.
Včera chtěla Kačka právě něco použít.
Už jsi mi to povolil?"
"Co?"
"No tu aplikaci na cvičení."
"Já tu nic nemám."
"Aha …"
Poslala mi to ještě jednou.
"Tak už ti to chodí?"
"Nechodí."
"To je divný. Řekni mamince. Ta to má ve svých nákupech."
"Už jsem řekla a sdílela a furt to chce znovu zaplatit."
Abych zkrátil celou příhodu, musím ještě připsat, že koleček ověřování, sdílení a obnovování nákupu proběhlo ještě několik a to se stejným výsledkem, tedy se žádným. Přesněji řečeno s negativním.
"Tak jsem jim napsal, Kačko, těm vývojářům. Až si to přečtou, tak by to měli opravit."
"To je dobře."
Ještě jsem doporučil Kačce jinou aplikaci, která je zadarmo, ale zas obsahuje reklamy. A tím jsem to považoval za vyřízené.
Chyba lávky!
Za nějakou chvíli jsem na počítači našel v poště zprávu, že moje oznámení bylo příjemcem odmítnuto, neboť to server příjemce považuje za spam. Zkusil jsem to celé zopakovat se stejným výsledkem.
A jsme u té obrany.
Ano, tato mobilní aplikace je skvěle chráněna. Vyžaduje zaplacení od každého uživatele z rodiny, přestože se chlubí podporou rodinného sdílení. A při reklamaci vás vykáže ze dveří a označí vás za šiřitele nevyžádané pošty.
Nádherný příklad pasivní obrany.
Útočit netřeba.
Stačí odmítnout.