2018

Speciální teorie Paralelních ponožek

Před lety jsem splétal teorii interakce paralelního vesmíru a ponožek. Laskavý čtenář - panětník si na to jistě vzpomene. Podáním několika přesvědčivých důkazů jsem uvedl v život novou teorii Paralelních ponožek, která popisuje pohyb mých ponožek mezi tímto naším a paralelními vesmíry. Takový pohyb je zcela náhodný a nelze jej nikterak ovlivnit. Ponožky do paralelních vesmírů náhle mizí a stejně neočekávaně se na různých místech objevují. Jediné pravidlo se Paralelní ponožky rozhodly dodržovat a to pravidlo jedné. Znamená to, že vždycky do nějakého paralelního vesmíru přechází jen jedna ponožka z páru. Za čas se znovu na nečekaném místě objeví a jiná zmizí.
Tolik teorie Paralelních ponožek. Je součástí mého života.
Ovšem poslední dobou tato známá teorie začíná mít trhliny. A to v jejím jediném postulátu, totiž v tom, že ponožky přechází tam i zpět vždy po jedné. V páru nikdy nemizely. Až poslední dobou.
Uvedu příklad:
Z pračky mástarostliváHanička přinese prádlo, já si roztřídím ponožky. Párové složím. Paralelní porovnám s minulými paralelními. Ty, které se vrátily z paralelního vesmíru spáruji, ty které osiřely, uložím pro příští kontrolu navrátivších. Tak to bylo dosud. Náhle se ovšem začalo stávat, že například za týden se mi z pračky vrátil jen jeden pár a jedna Paralelní ponožka. Podivné. Týden má sedm dní. Očekával bych sedm párů. To v ideálním případě. Při aplikaci teorie Paralelních ponožek je obvyklý návrat páru v počtu menším, než sedm za týden a do násobků sedmi pak doplnění Paralelními ponožkami. Ale to se neděje. Ponožky najednou začaly mizet po párech. Šuplík s ponožkami, jindy plný, začal chudnout o svůj obsah.
Co teď?
Změnit teorii Paralelních ponožek? Vytvořit novou Speciální teorii Paralelních ponožek?
Chce to výzkum a podrobné mapovaní dějů. Musím vystopovat …
"Prosimtě, ty s těma tvejma teoriema!" děla smířlivě máveseláHanička, "co kdyby sis svý ponožky vybral z prádla dřív, než Matěj?"
"Co to?"
"Toto: prostě si vytřiď svý ponožky dřív, než ti je přijde sebrat Matěj."
"Von mi bere ponožky?"
"Matěj ti je nebere. Prostě si vezme ty, vo kerejch si myslí, že sou jeho. Máte stejný."
"My máme stejný ponožky s Matějem?"
"Skoro stejný. Dyť už má nohu jako ty. No tak se vobčas splete. To snad smí."
"No jo, splíst se může, proč by nemoh'? Ale proč já mám mít kvůli tomu málo ponožek? Ty Paralelní dycky zbudou na mě. Copak mám jednu nohu dřevěnou, aby mi stačila jen jedna ponožka?"
"To sice nemáš, ale holt si to musíš dohodnout s Matějem. Už je velkej."
"No, to máš pravdu, už je. Už mi bere ponožky."
A tak jsem musel od konstruování své nové Speciální teorie Paralelních ponožek upustit. Zůstává jen ta původní a na mě pak zbyde jenom to, co mi Matěj nechá. Zrovna včera jsme se o jedny přeli.
Ovšem s těmi teoriemi to neskončilo.
Mám takovej divnej pocit, jako by mi z šuplíku ubejvaly trenyrky …