WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

zůstalo to v paměti

Už nějakou dobu mi vrtá hlavou, jak to tedy vlastně je. A to od té doby, co jsem si toho všiml a popsal to v zápisu "robot pro kočku". Pořád je to nějak divně, nějak jinak.
Kočkeni na robota útočí, někdy před ním utíkají, jindy si s ním hrajou a měl jsem dojem, že Indy ho umí i spustit. A tak jsem si to taky zapsal. Jenomže ono to tak být nemusí. To napovídalo příliš časté spouštění robota. Bylo to sice vždycky tak, že Indy byla někde jinde než já a robot se spustil, ale to ještě nemusí znamenat, že mačká packou tlačítko. Přestože to tak vypadá a nabízí se to jako vysvětlení.
Jenomže dneska byli kočkeni oba tady se mnou v pracovně a robot se spustil.
Třetího tvora tu doma nemám, nikdo další tu není, tak co to teda je?!
Došlo mi to hned.
Ten robot má v sobě kalendář s hodinami a do něj se dá uložit pravidelné automatické spuštění. A to je ono. Před časem jsem si s tím hrál, ale nevěděl jsem, jak se to nastavuje, tak jsem toho nechal. Do návodu jsem se nedíval. Nu a ono tam v té robotické paměti něco zůstalo a teď mě to straší tím, že se robot sám spustí.
Zajímavé na tom je, že mi to spouštění přijde nepravidelné. Ale to se mi může zdát úplně stejně jako to, že Indy mačká tlačítko.
Ale zdání to bylo prima, škoda že vysvětlení je tak obyčejné.