WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

atmosféra je v pořádku

Když je kolem dokola pořádnej mazec, je lepší se bavit vo počasí. Nu a protože o víkendu se přihodil mazec od osmašedesátýho ten největší, jsou toho plná média a to jak naše, tak i světová včetně prohlášení, že naši spojenci z NATO za námi stojí, bude líp si tu zapsat zas něco o počasí. Konkrétně o tej zimě, co ne a ne odejít a co se o víkendu znovu vrátila.
Chce se říct, že o víkendu k nám vtrhla ruská zima, což má pochopitelně dvojí význam. Ovšem ten bezpečnostně-politický nechme zpravodajcům a doufejme, že k nám Rusové nevtrhnou jako ta zima. Stačí, jakou paseku tu v tom vybuchlým zbrojáku nadělali ti dvá ruský agenti.
Bavme se tedy o tom počasí. Zima, teploty jen lehce nad nulou i přes den, déšť a déšť se sněhem. Sníh sice už na zemi nedrží, ale podle předpovědí meteorologů se to ještě může stát. A pamětníci si jistě pamatují, že se to stávalo. Babička v těchhle případech pronášela starou známou pranostiku "Březen, za kamna vlezem, duben, ještě tam budem." A když byla zima i v květnu, což bývala, dodávala babička ještě "Studený máj, v stodole ráj." Měla pravdu, babička. Byla z Hané, ze Štěpánova a práce na poli byla v mládí jejím denním chlebem.
A já jsem dneska
v novinách taky objevil článek o počasí. Po dlouhých letech rozumný, bez globalistické histerie a malování černých scénářů. A proto si tu o tom píšu. Ten rozhovor je totiž přesně v duchu toho, co si o tom globálním počasí myslím sám. Pan Seifert, kterého si jistě můžeme pamatovat z televizních předpovědí ještě před třiceti lety, totiž bez senzací říká, že …" atmosféra je v pořádku " a …"Já bych si netroufal nazvat letošní duben extrémem. Problém je v tom, že lidi si strašně málo pamatují. …"
Přesně tohle tu o počasí píšu už leta.
Pan Seifert je moudrý pán a zažil už spoustu zim i aprílů. A pamatuje si. A to je důležité. Pamatovat si, jak to bylo v minulosti nedávné i již dlouho minulé.
To platí nejen o počasí, ale i o Rusku.